Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Speyside
#21
morgan82 napisał(a):kurka fajnie . Mam nadzieję że i ja coś spróbuje podczas mojego wyjazdu takiego kultowego. A że Mike był smutny teraz już wiadomo dlaczego hehehe. a z tego co mi się wydaje to Ty już chyba masz cały barek Brory Smile no to widzę zakupy się udały Smile
Udaly udaly ,kasy zabraklo bo bylo by wiecej.
Pozdrawiam Grzegorz

[Obrazek: MFW+drinking+whisky+Apple+Juice+_420e695...05c4f8.gif]

<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.youtube.com/watch?v=boanuwUMNNQ">http://www.youtube.com/watch?v=boanuwUMNNQ</a><!-- m -->
Odpowiedz
#22
menran - Ciekawy maraton po destylarniach Smile

Glenfiddich jest z reguły pełen zwiedzających z całego prawie świata. Kiedy ja tam byłem, było kilka osób z poza Europy - z Chin, Nowej Zelandii, USA, Australii...
Cóż - marka bardzo dobrze znana na całym świecie, do tego darmowy wstęp w podstawowej opcji zwiedzania z degustacją 3 roczników. Do tego dochodzi dobre położenie destylarni skąd blisko jest do innych.

[Obrazek: 293bk43.jpg]

[Obrazek: 14ay1is.jpg]


Glen Grant faktycznie ma kiepsko zaopatrzony sklep ale cena za wejście jest niska i mają spory park, który jest dodatkową atrakcją. Degustacja "na luzie" tzn: butelki na stole i obsługujesz się sam. Podobnie jak w Glenfiddich, profesjonalny przewodnik - cierpliwy, ze sporym zasobem wiedzy i chetnie odpowiadający na pytania.

Kamien przy wejściu do ogrodu Glen Grant Dest.
[Obrazek: 2i9phyr.jpg]

Alembiki w Glen Grant Dest.
[Obrazek: 14kzk7n.jpg]


Cardhu - miła obsługa, zabawy z aromatami do whisky...
Zwiedzanie raczej krótkie, szybka degustacja. Na pytanie :Jak powinno się pić whisky i z czym?, po raz pierwszy otrzymałem odpowiedź, że nie ma to większego znaczenia, można nawet z colą Big Grin . Z reguły nasuwane są preferencje odnośnie picia szkockiej.
Jako dodatkowa atrakcja - kilka szkockich krów na terenie destylarni z możliwością karmienia (wręcz zachęcaniem przez pracowników do karmienia krów) i zrobienia sobie sweet foci ze zwierzetami Smile

[Obrazek: 2u9rhg4.jpg]

[Obrazek: wmkzlz.jpg]

Red Highland Cattle - imion niestety nie pamiętam Wink
[Obrazek: hx9das.jpg]


Macallan - byłem w sklepie - bez rewelacji, nie zwiedzałem destylarni ale teren robi wrażenie. Z tego co wiem to w planach jest duży projekt zagospodarowania terenu z nowymi obiektami - szczegułów nie znam.


[Obrazek: f9nlah.jpg]

Pzdr.
Nie ma złej whisky. Jest tylko dobra whisky i lepsza whisky.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości