Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wolfburn
#41
w tej cenie przy obecnie panującej sytuacji w świecie whisky nie widzę nic nadzwyczajnego
Odpowiedz
#42
Średni koszt płynu 10 letniego jest tańszy niż 3 letniego- bo 10 lat temu koszt produkcji był znacznie niższy niż obecnie. Stąd różnice w cenach.
Cena nowej Aisla Bay t ok. 75 EUR... Ardbeg 10 też będzie droższy z czasem. Poza tym inny jest rachunek ekonomiczny w nowej a inny w starej destylarni. To wszystko są części składowe ceny whisky. I nie mają tu nic do rzeczy preferencje smakowe. A czy konsumenta to interesuje ? Pewnie nie, ale świadomość tych faktów pozwala uniknąć takich dyskusji....
Odpowiedz
#43
Panowie ale o czym ta dyskusja. Ta butelka kosztuje 190 zł ! Kto chce kupić to kupi a kto nie to jego sprawa. Jeżeli chcecie spróbować zrobię sampling. Wtedy pisać czy warto czy nie i czy za kilka lat będzie coś z tego.
50 mi --- 15 zl ( w koszt butelki wchodzi cena za butelke puls koszty dostawy 18 zł )
Buteleczka + 2 zł i koszt przesylki
Dostępne -650 ml

Morgan - 50 ml
"coco jambo i do przodu"
Odpowiedz
#44
Chetnie sprobuje -50ml poprosze
Odpowiedz
#45
fajnie! to ja 100ml please
życie jest zbyt krótkie, aby pić kiepską whisky
Odpowiedz
#46
50 proszę
Odpowiedz
#47
daj 50ml
Odpowiedz
#48
Morgan wrzuć proszę wątek w samplingi Wink
Biorę 50 od razu :-D
Rafał i Grzesiek też po 50.
Odpowiedz
#49
Morgan! namieszałeś mi w planach. Ja mam już dawno butle kupioną na sampling ale czekałem aż Daniel zrobi to spotkanie w Debrznie. Nie wiem ale myślałem by ludzie nie próbowali tego przed spotkaniem. A Ty mi tu z samplingiem ;P Ja nie biore bo mam sampla i całą butlę ;P
Odpowiedz
#50
Hazelburn napisał(a):Średni koszt płynu 10 letniego jest tańszy niż 3 letniego- bo 10 lat temu koszt produkcji był znacznie niższy niż obecnie. Stąd różnice w cenach.
Cena nowej Aisla Bay t ok. 75 EUR... Ardbeg 10 też będzie droższy z czasem. Poza tym inny jest rachunek ekonomiczny w nowej a inny w starej destylarni. To wszystko są części składowe ceny whisky. I nie mają tu nic do rzeczy preferencje smakowe. A czy konsumenta to interesuje ? Pewnie nie, ale świadomość tych faktów pozwala uniknąć takich dyskusji....

Przewidujesz, że czeka nas znaczna podwyżka podstawowych wersji ?
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości