Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wolfburn
#11
Taniej to chyba 3 latki są tylko u Kozubów i wiadomo jaki był tego efekt.
Ja chętnie się zapiszę na Lagę 16 za 190 zł Smile

P.S. 45€ Na zachodzie to jest jeden wypad z rodziną do Mcdonalda...
Odpowiedz
#12
GoAway napisał(a):
Hazelburn napisał(a):
GoAway napisał(a):czy mi się wydaje czy ta 3 letnia butla jest w cenie 16 letniego Laga ? :roll:


Kolego, jeśli za 208zł kupisz 16yo Lage z dostawą do domu to gratuluję. Po prostu kup sobie Lage. A ile kosztuje młody w sumie Kilchoman ? A Kavalany i Amruty ?
Takie gadanie jest bez sensu...

Zbyt personalnie odebrałeś mojego posta, bo ja miałem na myśli politykę destylarni przy ustalaniu cen a nie marże sklepowe + koszty listonosza :mrgreen:

No chyba, że to Ty ustalasz ceny hurtowe tej butli :roll:


Nie odbieram tego personalnie , tylko widzę, że nie bardzo orientujesz się jakie są koszty produkcji whisky , nie mówiąc już o kosztach budowy nowej destylarni.
Odpowiedz
#13
Bartek napisał(a):Taniej to chyba 3 latki są tylko u Kozubów ...
juz nie: http://sklep.kozuba.pl/glowna/57-prolog ... r-xxx.html
kup teraz: http://www.sklep-domwhisky.pl/gatunki-s ... -5070.html

nie znam sie na inwestycjach (wszystko wypijam), ale wydaje mi sie, jesli Wolfburn bedzie robil dobra whisky, to wartosc butelek z pierwszego wypustu moze znacznie wzrosnac (?)
życie jest zbyt krótkie, aby pić kiepską whisky
Odpowiedz
#14
Pierwszy Kilchoman w sklepie jest teraz za 175€, mimo że to tylko wykastrowany 3yo. Po ile schodzi na aukcjach, nie wiem.
Odpowiedz
#15
https://www.whiskybase.com/marketplace/whisky/28299
Odpowiedz
#16
cubus napisał(a):
GoAway napisał(a):czy mi się wydaje czy ta 3 letnia butla jest w cenie 16 letniego Laga ? :roll:

dobrze, że nie jest w cenie 17 letniego HP :lol:

mnie osobiście cena nie dziwi. Destylarnia postawiona od zera. 16000 butli. Muszą zarobic na kolejne lata produkcji, przechowywania itp. Wydaje sie więc, że 190zł to nie jest duży koszt jednak. Mogli dowalić więcej a i tak ludzie by brali Wink


No i pamiętajcie (powtarzam to za każdym razem), że dla nas ta butelka kosztuje 190 PLN a dla mieszkańca europy zachodniej 1/4 tej kwoty. W uproszczeniu: Przy przeciętnym zarobku 2000 "jednostek płatniczych" netto (na rękę) dla polaka zakup stanowi ca 10 % a dla niemca, holendra..... ca 2,5 % !!! Odwracając sytuację: Jeżeli butelka dla nas kosztowała by 50 jednostek płatniczych to była by to dobra czy zła cena??
Odpowiedz
#17
na warunki Polskie cena spora na europejskie nie jednak pamiętam oburzenie jak za 3 latkę Kozubowie krzyczeli 140 zł że to skandal :-) ale mam nadzieje że jakością się obroni skoro w tej cenie można mieć wiele 12 czy nawet 15
ale Panowie kupuje kto chce nikogo się nie zmusza
a Proszę mi powiedzieć jak dużo jej dostaniecie i czy cena taka jak jest teraz będzie obowiązywać za jakiś czas???
Odpowiedz
#18
Przyjedzie dużo, bo mamy zamiar sprzedawać nie tylko w naszym sklepie... cena bedzie stała 190zł.
Odpowiedz
#19
Hazelburn napisał(a):tylko widzę, że nie bardzo orientujesz się jakie są koszty produkcji whisky , nie mówiąc już o kosztach budowy nowej destylarni.
Powiem nawet więcej, kompletnie się w tym nie orientuje (jeszcze), jestem początkujący Smile

Swoją drogą czy nie jest tak, że początkujący (a przynajmniej ja) szukają zależności liniowej w cena/jakość ? Tak jak to przeważnie ma miejsce w poza whiskowym świecie.
A tymczasem tutaj sytuacja jest trochę bardziej złożona... (jak niektóre whisky :mrgreenSmile i zdarzają się np sytuacje, że butla kosztująca x jest o niebo lepsza od butli kosztującej 2x :ugeek:
Odpowiedz
#20
GoAway niestety w świecie whisky nie zawsze jakość idzie w parze z ceną lub na odwrót Wink
Wolfburn jak na razie zbiera bardzo dobre opinie (jak na 3yo) więc 190 zł nie uważam za wygórowaną cenę. Niemcy mają drożej bo po 50€ Wink
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości