Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Speyside
#22
menran - Ciekawy maraton po destylarniach Smile

Glenfiddich jest z reguły pełen zwiedzających z całego prawie świata. Kiedy ja tam byłem, było kilka osób z poza Europy - z Chin, Nowej Zelandii, USA, Australii...
Cóż - marka bardzo dobrze znana na całym świecie, do tego darmowy wstęp w podstawowej opcji zwiedzania z degustacją 3 roczników. Do tego dochodzi dobre położenie destylarni skąd blisko jest do innych.

[Obrazek: 293bk43.jpg]

[Obrazek: 14ay1is.jpg]


Glen Grant faktycznie ma kiepsko zaopatrzony sklep ale cena za wejście jest niska i mają spory park, który jest dodatkową atrakcją. Degustacja "na luzie" tzn: butelki na stole i obsługujesz się sam. Podobnie jak w Glenfiddich, profesjonalny przewodnik - cierpliwy, ze sporym zasobem wiedzy i chetnie odpowiadający na pytania.

Kamien przy wejściu do ogrodu Glen Grant Dest.
[Obrazek: 2i9phyr.jpg]

Alembiki w Glen Grant Dest.
[Obrazek: 14kzk7n.jpg]


Cardhu - miła obsługa, zabawy z aromatami do whisky...
Zwiedzanie raczej krótkie, szybka degustacja. Na pytanie :Jak powinno się pić whisky i z czym?, po raz pierwszy otrzymałem odpowiedź, że nie ma to większego znaczenia, można nawet z colą Big Grin . Z reguły nasuwane są preferencje odnośnie picia szkockiej.
Jako dodatkowa atrakcja - kilka szkockich krów na terenie destylarni z możliwością karmienia (wręcz zachęcaniem przez pracowników do karmienia krów) i zrobienia sobie sweet foci ze zwierzetami Smile

[Obrazek: 2u9rhg4.jpg]

[Obrazek: wmkzlz.jpg]

Red Highland Cattle - imion niestety nie pamiętam Wink
[Obrazek: hx9das.jpg]


Macallan - byłem w sklepie - bez rewelacji, nie zwiedzałem destylarni ale teren robi wrażenie. Z tego co wiem to w planach jest duży projekt zagospodarowania terenu z nowymi obiektami - szczegułów nie znam.


[Obrazek: f9nlah.jpg]

Pzdr.
Nie ma złej whisky. Jest tylko dobra whisky i lepsza whisky.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości