Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pomocy jakie whisky na prezent ???
#1
Witam serdecznie wszystkich i z góry pozdrawiam Smile Bardzo proszę o poradę jakie whisky wybrać na prezent ( budżet to niestety max 160 zł ) whisky ma być dla osoby która już bardzo dużo różnych i dobrych whisky wypiła ( prezent w postaci tak taniej whisky ma być upominkiem ) proszę o pomoc !!
Odpowiedz
#2
Takich wątków na tym forum było już przynajmniej kilka. Nie zaszkodzi poszukać Wink

moja opinia z innego tematu:
Neptune napisał(a):W ogóle wydaje mi się, że na naszym forum brakuje jakiejś takiej prostej listy whisky dobrych, budżetowych i w miarę łatwo dostępnych. Takiej listy dla nowicjusza, którą od razu po wejściu tutaj byłoby widać i do której zawsze można by odsyłać widząc pytanie "co kupić do X złotych/co polecacie z regionu X".

Rzucam kilka propozycji i gorąco zapraszam do dodawania swoich (jeśli zaakceptujecie taką formułę, to można by wydzielić osobny temat i go przypiąć):

Lekkie, owocowe; highlands i speyside:
do 50€: Old Pulteney 12, Glen Elgin 12 (?), stary Glenfiddich 15 (?)... ciężko mi tu znaleźć coś jednoznacznie godnego polecenia, ale w tej grupie te 3 whisky się moim zdaniem wybijają, zwłaszcza, że wszystkie mieszczą się nawet w 30€.
do 100€: Springbank 12 Cask Strength, Glenlivet Nadurra (?)

Sherry:
do 50€: Glenfarclas 15 i w sumie tu ciężko coś innego znaleźć... Balvenie 12? Może Aberlour 12 w wersji non chill-filtered 48%
do 100€: GlenDronach 15 Revival, GlenDronach 18 Allardice, GlenDronach 21 Parliament, Aberlour A'bunadh, Glenfarclas 17, Glenfarclas 21, Glenfarclas 25, Glengoyne 21yo,

Wyspy i Islay:
do 50€: Ardbeg Ten, Laphroaig 10, Laphroaig Quarter Cask, Bowmore Tempest, Talisker 10, Kilchoman Machir Bay
do 100€: Lagavulin 16, Lagavulin 12 Cask Strength, Ardbeg Uigeadail, Ardbeg Corryvreckan, Talisker 57 North

Nie wstawiam tu oczywiście whisky, których nie mogę polecić, gdyż ich nie piłem (mimo, że zbierają dobre oceny), jak Laphroaig 15, Glenfarclas 18, Bunnahabhain XVIII, czy Longrow 11 Red.


Wybierz sobie coś z półki "do 50€" i nawet koneser powinien być wdzięczny.
Odpowiedz
#3
Jeśli prezent jest przeznaczony dla osoby znającej temat, a budżet to rzeczywiście max 160zł, wziąłbym Laphroaig Quarter Cask, ewentualnie Ardbeg 10, jeśli uda się go znaleźć w tej cenie.
Odpowiedz
#4
czy Glen Elgin 12YO 0,7l będzie dobre ? Smile bo coś tam wyczytałem że to dla kobiet Smile)
Odpowiedz
#5
to jak to jest bo juz nie wiem na jeden stronie piszą że to jest dla kobiet a na drugiej nic ... :/
Odpowiedz
#6
przepraszam zmiana planów budżet to 200 zł Smile
Odpowiedz
#7
mlodyzsubaru napisał(a):przepraszam zmiana planów budżet to 200 zł Smile
Przeprosiny przyjęte
Odpowiedz
#8
a jeszcze takie pytanko polecacie jakies stronki internetowe gdzie tanio można kupić whisky ?
Odpowiedz
#9
mlodyzsubaru napisał(a):a jeszcze takie pytanko polecacie jakies stronki internetowe gdzie tanio można kupić whisky ?

No jasne, każdy jakieś poleca, są np. sklepy, które mają strony internetowe
Odpowiedz
#10
więc jaką whisky Pan Admin Smile poleca ?
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości