Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Poszukiwani Winiarze!
#1
Wiem że zagadnienie jest kompletnie nie związane z tematyką forum. Ale mam pytanie/prośbę/sprawę. Potrzebuje kupić wino pół słodkie/słodkie które będzie godne uwagi czy ktoś z Szanownych Użytkowników forum ma jakieś pojęcie o winach?. Budżet to około 100-150 ( kwota orientacyjna bo nie wiem ile dobre wina kosztują). Kraj dowolny, kolor też ważne aby było pół słodkie. Co można uznać za dobre?
Odpowiedz
#2
Wbrew pozorom tematyka wcale nie tak oddalona od forumowej.

Moja propozycja to:

Wina niemieckie typu: "Spätlese" a lepiej "Auslese". Gdybyś chciał coś extra to "Beerenauslese" a super extra to "Trockenbeerenauslese" a super super extra to "Eiswein" ale te ostatnie dwa to już poważnie słodkie ale Eiswein fantastyczny nektar ale już dość drogi.

Dalej wina Sauternes i Moscatel.

Oprócz powyższych ja osobiście mogę polecić:
ESTRELLA DE MURVIEDRO - Hiszpania / Moscatel / Białe, Różowe, Czerwone - wszystkie są świetne a w tym budżecie masz 4-6 butelek Wink
Château Lange Sauternes AOC - cena już całkiem inny poziom ale też i cena bo gdzieś +/- 100 PLN
http://www.marekkondrat.pl/faust-flagra ... ingau#opis

tyle, tak na szybko ode mnie.
Odpowiedz
#3
do czego to wino? jaka sytuacja?

jesli to Twoj poczatek, to 150zl faktycznie wystarczy na kilka butelek, najlepiej roznych.
jesli mieszkasz w kraju, to na szybko: http://dotrzechdych.pl/category/ocena/wino-doskonale/
wcale nie doskonale, ale w tlumaczeniu na jezyk whisky: zacznij od podstawek z "Carrefour-ow" w promocji.
życie jest zbyt krótkie, aby pić kiepską whisky
Odpowiedz
#4
PawelWojcik napisał(a):do czego to wino? jaka sytuacja?

jesli to Twoj poczatek, to 150zl faktycznie wystarczy na kilka butelek, najlepiej roznych.
jesli mieszkasz w kraju, to na szybko: http://dotrzechdych.pl/category/ocena/wino-doskonale/
wcale nie doskonale, ale w tlumaczeniu na jezyk whisky: zacznij od podstawek z "Carrefour-ow" w promocji.

To ma być wino na prezent urodzinowy na 60-tkę. Więc nie chciałbym aby było byle coSmile
Odpowiedz
#5
to zapomnij o tym, co wczesniej napisalem Wink

czy ten 60-cio latek(ka) zna sie na winie?
czy to wino wypije, czy zostawi np. do swojego 70-cio lecia?
życie jest zbyt krótkie, aby pić kiepską whisky
Odpowiedz
#6
PawelWojcik napisał(a):to zapomnij o tym, co wczesniej napisalem Wink

czy ten 60-cio latek(ka) zna sie na winie?
czy to wino wypije, czy zostawi np. do swojego 70-cio lecia?


No solenizat kilka rzeczy jeśli chodzi o wina próbował. Więc ciężko jest mi dokładnie określić jego poziom.Sad. Ale dziękuje za cenne uwagiSmile.

BTW: @Malthead nie które pozycje są interesujące z Twojej wiadomościSmile
Odpowiedz
#7
Hej,

za 150 zł możesz mieć przyzwoite Brunello albo Barolo. Nie jest to wino słodkie, ale na pewno będą to dobrze wydane pieniądze. Przy kwocie 150 zł możesz dostać rocznik zdatny już do picia lub co lepsze roczniki / marki, które powinny jeszcze poczekać z 5 lat. Konkretne wina mogę już polecić na pw. Wink

Jeśli już koniecznie chcesz coś innego - możesz pomyśleć o fajnym porto, polecałbym coś z Douro.
Odpowiedz
#8
Paqerek napisał(a):Hej,

.... Nie jest to wino słodkie, ale ...

Ale kolega pytał wyraźnie o słodkie Smile
Odpowiedz
#9
Barolo czy Brunello to zupelnie w inna strone. mocno taninowe, cierpkie, wytrawne, w wiekszosci ciezkie, fajne do miesa, super do dziczyzny, nawet biale trufle ich nie zabija, ale zupelnie nie nadaja sie do "wypicia z jakiejs okazji".

jesli 60-to latek "czegos juz probowal", to niestety za 150zl bedzie problem. kupisz najwyzej "GlenDronach 15". czy to dobra whisky? - tak, przyzwoita. czy chcialbys taka dostac na 60-te urodziny? ja bym nie chcial Smile
moze faktycznie, jak pisal moj poprzednik jakies porto.. a moze sherry... albo tokaji?
życie jest zbyt krótkie, aby pić kiepską whisky
Odpowiedz
#10
malthead napisał(a):
Paqerek napisał(a):Hej,

.... Nie jest to wino słodkie, ale ...

Ale kolega pytał wyraźnie o słodkie Smile

I o wino za 100 - 150 zł. A ja uważam, że wydanie takiej kasy na słodkie wino to przesada. Więc chciałem po prostu zaproponować coś co jest moim zdaniem warte tej kwoty. Wink

Plus nie zgadzam się, że Barolo czy Brunello nie pasuje do celebrowania okazji. Moim zdaniem pasuje idealnie. De gustibus non est disputandum.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości