Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Degustacja Whisky Legend 2016
#11
Sendilkelm napisał(a):A ja prosze o dopisanie, jesli nie uda mi sie dotzrec, to chociaz sample wezme.

dopisane Wink

W tym roku będzie silna forumowa obsada!!! Wink poprzednio była chyba tylko 1 osoba.
Odpowiedz
#12
Buteleczki przygotowane. Fotka na zachętę Wink


Załączone pliki Miniatury
   
Odpowiedz
#13
I druga drużyna. Kto wygra starcie? Jakieś typy?


Załączone pliki Miniatury
   
Odpowiedz
#14
Jak to kto wygra? Pewnie jakaś zamknięta, a Wy jak typujecie?
Odpowiedz
#15
Sendilkelm napisał(a):Jak to kto wygra? Pewnie jakaś zamknięta, a Wy jak typujecie?
Ja stawiam na drużynę PE. Średnio wypadnie lepiej a 10-tka OB pozamiata. Z drugiej strony butelki są trudniejsze do docenienia. Zachwycimy się Brorą. Karuizawa wzbudzi zachwyt i zgrzyt oraz podzieli salę. Glenury będzie pozytywną niespodzianką. Dla osób które potrafią docenić cokolwiek innego niż bomba szerowa bedzie to prawdziwa uczta. Wink
Odpowiedz
#16
Ja staram się nie sugerować niczym i nie budować oczekiwań. Ale nie jestem pewien czy mi się to udaje Smile Przynajmniej póki co udało mi sie nie oglądać ocen ani notek na WB. Pytanie jak długo uda mi sie jeszcze powstrzymać Smile

Co do pytania, to również jestem zdania, że 10ka PE może rozłożyć pozostałe, ale wydaje mi się, że silnym kandydatem może być również St. Magdalene.
Odpowiedz
#17
Liczę na PE... bardzo liczę i mam nadzieję, że nie zadymię się zbyt mocno, bo ostatnio mój organizm nie przyswaja zbyt dużej ilości trofiaków w jednym rozdaniu Wink
Trochę jak Markus pokładam nadzieje w Magdalenie, ale trochę też liczę na Caperka. Natomiast Karu i GR mam nadzieję, że będą dobrym deserkiem Smile
Odpowiedz
#18
Niewątpliwie PE ma największe szasne - gdybyśmy mieli równy rozkład ilości butelek z każdej destylarni taki sam, to można byłoby się doszukiwać faworytów w rocznikach, procentach, wieku etc. A tak sam przegląd PE jest tak szeroki, że prawie pewnym jest wygrana PE - teraz pytanie, która.

Ja liczę jednak na nietypowe butelki, czyli nie OB oficjalny release - mam nadzieję, że mnie zaskoczy bardzo pozytywnie i wygra, wtedy będzie można powiedzieć po cichu: "Diageo robi dobrą robotę Tongue". Wolałbym, aby potwierdziło się jednak to, że ceny szybują, wszyscy gonią za deficytem, a dobre i tak jest to, co nie musi być reklamowne i sugerowane kupcom, że jest dobre dlatego kosztuje dużo.

Duże szanse ma Glenury Royal i śmiałbym się pokusić o stwierdzenie, że ma szanse zajść wysoko i nawet stanąć na podium.
Odpowiedz
#19
Taka mała ciekawostka odnośnie WhiskyLegend. Bartek opisał dobrze znana na forum za sprawą Surykatki pozycję Port Ellen CC. http://www.iwhisky.pl/2016/02/port-ellen-gm-1982-40/
My z Grzesiem takie małe legendy z sampli zrobiliśmy sobie ostatnio przy okazji degusracji Amruta. Poszły m. in. 2 PE o profilu zgoła odmiennym.... Napisałbym, że takich bym sobie życzył, ale mam nadzieję tez na jakąś z mocniejszymi akcentami sherry.

1. Port Ellen Whisky Festival Milano 1983 - 2009 https://www.whiskybase.com/whisky/24981 ... en-1982-wh

Zapach: Mało intensywne. Dymy, jod, śledzie. Przyprawy. Sól morska.
Smak: Łojezu. Tu jest dobre. Landrynki. Przytrzymanie na języku to poezja. Rewelacja. Delikatny torf. Idealne połączenie landrynkowej słodyczy z morską bryzą.
Finish: Długa, bardzo długi. Bryza morska. Kuter. Śledzie.
Podsumowanie: hmmm. Opis skromny. ale ta whisky przenosi w czasie. Szczególnie w smaku. Nie ma tu fałszywych nut. Nie czuć zupełnie spirytusu.
Ocena: Daniel 7, Grzegorz 7,5

2. Port Ellen. Parkers. 1982 https://www.whiskybase.com/whisky/9818/ ... en-1982-pw

Zapach. Delikatne i trawiaste. Łąka i kwiaty. Wygaszone ognisko. Słodkie cytrusy.
Smak: Bardzo delikatne nuty Cytrusy. Pigwa. Solony karmel. Bryza morska. Gruszki. Włoska szynka długoleżakowana.
Finish: Lekki dymek w finishu. Wędzarenka. Delikatny słonawy posmak. I to jest bardzo fajjne. Wpływ morskiej bryzy na usta. Krakersy. Zielona herbata. Limonka z solą. Sól przejawia się co jakiś czas ale jest naprawdę przyjemnie.

Podsumowanie. Zaskakująco świeża, cytrynowa i słonawa przy czym bardzo delikatna.

Oceny: Daniel 7, Grzegorz 6,5 Michał 8
Odpowiedz
#20
   
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości