Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
inwestycja - co warto kupić ?
#1
Od czasu do czasu kupuję po 1-2 butelki jako inwestycja. Nie piję ich, odkładam, i podziwiam jak pięknie wygląda Big Grin
Były już "słynne" tematy japończyków: Yamazaki czy Nikka Yoichi 20YO, które szybko się skończyły czy równie "legendarny" Glenlivet Nadurra.
Kto kupił lub ma niech się cieszy Big Grin

Ostatnio czytałem o Scapa 16YO i 12YO, że kończą się beczki i przejdą na inne wersje, więc warto kupić.

Macie coś jeszcze w co warto zainwestować?
Odpowiedz
#2
Sami inwestorzy na forum ostatnio Big Grin
Odpowiedz
#3
Musisz wiedzieć jedno nikt ci nie powie jakie butelki są warte inwestowania, bo nic nie ma na 100 %, oprócz pozycji oczywistych typu stare macallany albo wypusty zamkniętych destylarni, jestem zdania może i błędnego, że najlepiej kupować butelki wchodzące na rynek, nowe edycję, nie ruszać rynku wtórnego chyba że trafi się naprawdę dobra cena, ja zwracam uwagę na kolor whisky, jego wcześniejszą ocenę ( ocenę smaku w skali punktowej) bo przed wydaniem dla wszystkich, destylarnie rozsylaja sample do ludzi z branży, ważna jest także czy jest wersja limitowana do małej ilości np do 100 butelek, czy jest to wersja single cask, oraz renomę destylarni, więcej znajdziesz na blogach ludzi z forum, zazwyczaj ludzie mają odnośniki do blogów zawarte w opisie profilu na naszym forum.
Odpowiedz
#4
Tu jest mój artykuł. http://whiskymywife.pl/inwestowanie-w-whisky/ Już trochę ma. Pewnie dziś bym kilka rzeczy dodał, a może coś ujął, ale uważam, że nei najgorsze wprowadzenie.
Odpowiedz
#5
Dokładnie o ten artykuł mi chodziło, rozjaśnia sporo kwestii. Polecam też resztę ciekawych tematów do poczytania, żeby rozszerzyć swoje horyzonty w temacie whisky.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości