Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kilkerran
#11
Krzysiek pisał o kryptoreklamie u blogerów. Może mam małą wiarę w ludzi, ale jak ktoś dostaje coś od kogoś za darmo, to głupio mu napisać o tym złe rzeczy. A Serge dostaje mnóstwo sampli od wszystkich.
Dokładnie chodziło mi o tego dla WS, którego sam wybierał. Już sam fakt, że został wynajęty przez WS do wyboru beczki, sprawia, że nie jest całkiem "niezależnym" ekspertem. Ja go niestety nie próbowałem, więc ciężko stwierdzić, czy doprowadza do ekstazy.
Niemniej, jeśli miałbym ufać czymś ocenom to bardziej Serga niż Jima, który jest totalnie oderwany. I to mimo, że Serge ma inny gust niż ja. Przykład https://www.whiskybase.com/whisky/6712/ ... nk-1969-sv - od Serga 83.
Odpowiedz
#12
Tomek napisał(a):...
Niemniej, jeśli miałbym ufać czymś ocenom to bardziej Serga niż Jima, który jest totalnie oderwany. I to mimo, że Serge ma inny gust niż ja. Przykład https://www.whiskybase.com/whisky/6712/ ... nk-1969-sv - od Serga 83.

Ciekawe, że Ruben też zjechał tego springbanka. Ale nie sądzę, żeby byli w zmowie Wink
Nie wiem co o tym myśleć Wink
Odpowiedz
#13
Tomek napisał(a):A Serge dostaje mnóstwo sampli od wszystkich.
Dokładnie chodziło mi o tego dla WS, którego sam wybierał. Już sam fakt, że został wynajęty przez WS do wyboru beczki, sprawia, że nie jest całkiem "niezależnym" ekspertem. Ja go niestety nie próbowałem, więc ciężko stwierdzić, czy doprowadza do ekstazy..

Przyczepię się tylko do jednego. Wyboru beczki i "niezależnego eksperta". WYdaje mi się, że w tym przypadku cokolwiek by nie nastąpiło to i tak ludzi eby gadali - jak to w życiu bywa. Bo kogo miałoby WS wybrać do wyboru? Obojętnie kogo ze swojego grona? Wtedy byłoby, że wybierała pani Jadzia, co się nie zna. Wybrali Serga, to źle, bo już nie będzie "niezależny". Jakąś decyzję trzeba zawsze podjąć.
Można, by rzec, że mógł nie oceniać (no i nie ocenił) - ale ludzie by gadali, wybrał i nie podał oceny. Specjalnie, bo przecież wiadomo, że ...
Z ostatniej jednak strony, skoro wybierał beczkę to chyba oczywiste, że właśnie ta mu smakowała - bo po co miałby wybrać coś "kiepskiego" według niego?
Odpowiedz
#14
No właśnie dostaje mnóstwo sampli od wszystkich, to dlaczego miałby akurat mało popularnego Farclasa, którego sam wybierał oceniać wysoko? Pomijam już fakt, że w ogóle nie wystawił mu noty właśnie ze względu na powyższe Smile Taki pierwszy lepszy przykład, Brora, która mi nie smakowała dostała u Serga chyba 93... czy zatem to kryptoreklama Brory? Nie sądzę, tyle ile nas jest na tym świecie tyle jest opinii. Z tą różnicą, że Serge jest znany i wypił ciut więcej rarities od przeciętnego miłośnika tego trunku, ale czy to oznacza, że wszystko co oceni wysoko jest dobre? A może to co ocenił nisko jest dobre i specjalnie zaniża noty żeby inni mu nie wykupili tych wypasów? Wink
Odpowiedz
#15
Każdy bywa nieobiektywny, ale nie można sądzić, że wszystkie notki są podkręcane, bo to absurd. Niektóre mogą być, ale przecież na ten jego milion spróbowanych łych, któreś musiały mu smakować. A niełatwo byłoby uzasadnić, że akurat tego Kilkerrana "przerysował", podstawkę za 60 euro. Się spróbuje, się zobaczy...
Odpowiedz
#16
Ale nigdy nie powiedziałem, że wszystkie noty przerysowuje, tylko, że jeśli się coś dostaje za darmo, to ciężko o tym napisać coś złego. Lepiej nic, albo farmazony i dać "bezpieczną" ocenę pomiędzy 80-90 pkt. Także obojętnie jaki bloger, ja do końca nie wierzę w te oceny. Można się nimi jakoś kierować, ale trochę patrzenia przez pryzmat też się przyda.
Kilkerran jest w jego guście, bo już poprzedniego ocenił wysoko - też na 91 pkt (mi on wogóle nie przypadł do gustu).
Co do Springbanka, to czytając ich notki to mam wrażenie, że piliśmy zupełnie inne whisky. Może trafił im się fake Smile Tam były przede wszystkim ananasy i gumy turbo i torf.
Bartek - o ty tym właśnie mówiłem dając przykład Springbanka, że każdy ma swoje smaki, dzień itp.
To WS nie ma specjalistów do wyboru beczek? Oj, biedactwa, a tak się chwalą że są super.
Widać kolejny raz różnicę w postrzeganiu świata przez Warszawę i Szczecin.
Odpowiedz
#17
Odnośnie Kilkerranów, bo o tym właściwie był wątek.. mi tam bardzo podchodzą jeśli chodzi o ich profil.. szczególnie te po bourbonie.
Odpowiedz
#18
Daniel napisał(a):
Tomek napisał(a):...
Niemniej, jeśli miałbym ufać czymś ocenom to bardziej Serga niż Jima, który jest totalnie oderwany. I to mimo, że Serge ma inny gust niż ja. Przykład https://www.whiskybase.com/whisky/6712/ ... nk-1969-sv - od Serga 83.

Ciekawe, że Ruben też zjechał tego springbanka. Ale nie sądzę, żeby byli w zmowie Wink
Nie wiem co o tym myśleć Wink

Tak jeszcze nad tym się zastanawialiśmy w pociągu. Może to jest różnica w postrzeganiu smaków przez różne narodowości. Może to co smakuje nam niekoniecznie leży Belgom czy Francuzom i na odwrót.
Kolejny przykład to pewna whisky, którą Serge ocenił na 79pkt, a dla nas była dużo lepsza - tak na conajmniej 7pkt.
Odpowiedz
#19
Możesz podać linka do tej butelki? Ja bym nie szedł aż tak wysoko jeżeli chodzi o postrzeganie smaków. Każdy z nas w ramach jednej narodowości jest tak inny, że ciężko każdemu dochodzić. Pomijam już wpływ miliona innych czynników, pora dnia, samopoczucie, posiłek jakim poprzedziliśmy degustację lub jego brak. Choć możesz też mieć rację Wink Francuzi mają inną kuchnię, żyją inaczej i również inaczej mogą podchodzić do degustacji.
Odpowiedz
#20
Przeciez nawet sami niejednokrotnie oceniamy te sama whisky inaczej po jakims czasie Smile
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości