Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[Z] Podstawki i nie tylko
#21
dotarło i do mnie. Wszystko gra. Dzięki!
Odpowiedz
#22
PawelWojcik napisał(a):dopisz mi jeszcze 50ml 7-ki.
reasumujac 7, 8, 9, 10 po 50ml.
Przesyłka doszła? Wszystko z nią ok?
Odpowiedz
#23
aguerorafal napisał(a):
PawelWojcik napisał(a):dopisz mi jeszcze 50ml 7-ki.
reasumujac 7, 8, 9, 10 po 50ml.
Przesyłka doszła? Wszystko z nią ok?

prawdopodobnie tak. mieszkam za granica, a sample odbiera moj Ojciec. przychodzi tego tyle, ze jest mu ciezko sie w tym polapac. sample przyleca do mnie okolo 10 wrzesnia, wtedy potwierdze.

pisze o tym tu, a nie na PM, bo przy okazji chcialbym przeprosic innych kolegow za czesty brak potwierdzenia z mojej strony otrzymania przesylki.

przy okazji: otrzymalem kilka tygodni temu 50 sampli od kilkunastu osob z kraju. byly zebrane przez mojego Ojca i wyslane poczta kurierska. lecialy dosyc dziwnie, 5-cioma rejsami, w sumie ponad 10000 km. praktycznie wszystkie dotarly cale. troche podciekly (po kilka ml.) wylacznie te, ktorych zakretki nie byly obklejone elastyczna tasma izolacyjna, tylko przezroczysta lub papierowa tasma klejaca. tasma teflonowa do uszczelniania polaczen hydraulicznych rowniez przepuszcza.
życie jest zbyt krótkie, aby pić kiepską whisky
Odpowiedz
#24
praktycznie wszystkie dotarly cale. troche podciekly (po kilka ml.) wylacznie te, ktorych zakretki nie byly obklejone elastyczna tasma izolacyjna, tylko przezroczysta lub papierowa tasma klejaca. tasma teflonowa do uszczelniania polaczen hydraulicznych rowniez przepuszcza.[/quote]

No właśnie. Czy któryś z bardziej doświadczonych kolegów samplujących whisky ma jakiś dobry sposób żeby sample dotarły w takim stanie jakim się je wysłało. Już kolega z forum Tomek B pisał tutaj że jedna z wysłanych buteleczek troszkę się posikała, a wolałbym jednak tego uniknąc w przyszłości.
Odpowiedz
#25
aguerorafal napisał(a):praktycznie wszystkie dotarly cale. troche podciekly (po kilka ml.) wylacznie te, ktorych zakretki nie byly obklejone elastyczna tasma izolacyjna, tylko przezroczysta lub papierowa tasma klejaca. tasma teflonowa do uszczelniania polaczen hydraulicznych rowniez przepuszcza.

No właśnie. Czy któryś z bardziej doświadczonych kolegów samplujących whisky ma jakiś dobry sposób żeby sample dotarły w takim stanie jakim się je wysłało. Już kolega z forum Tomek B pisał tutaj że jedna z wysłanych buteleczek troszkę się posikała, a wolałbym jednak tego uniknąc w przyszłości.[/quote]

Tak jak pisali już wcześniej koledzy: wystarczy taśma izolacyjna . Ja czasami jeszcze na to owijałem taśmę przezroczystą i nie ma bata ... Smile
"coco jambo i do przodu"
Odpowiedz
#26
aguerorafal napisał(a):praktycznie wszystkie dotarly cale. troche podciekly (po kilka ml.) wylacznie te, ktorych zakretki nie byly obklejone elastyczna tasma izolacyjna, tylko przezroczysta lub papierowa tasma klejaca. tasma teflonowa do uszczelniania polaczen hydraulicznych rowniez przepuszcza.

No właśnie. Czy któryś z bardziej doświadczonych kolegów samplujących whisky ma jakiś dobry sposób żeby sample dotarły w takim stanie jakim się je wysłało. Już kolega z forum Tomek B pisał tutaj że jedna z wysłanych buteleczek troszkę się posikała, a wolałbym jednak tego uniknąc w przyszłości.

Rozwiązaniem jest stosowanie taśmy izolacyjnej do instalacji elektrycznych. Chyba nie przypominam sobie aby coś przeciekło w samplach, które otrzymywałem, które były zabezpieczone taśmą izolacyjną. Tutaj Malthead wyjaśnia czemu stosowanie odpowiedniej taśmy jest ważne: viewtopic.php?f=14&t=871&start=30#p30058
Odpowiedz
#27
wlasnie taka tasme mialem na mysli. izolacyjna do instalacji elektrycznych, ktora mozna troszke "naciagnac" - t.z.n. jest elastyczna. 0% problemow.
oczywiscie 5 lotow samolotem, to dosyc skrajny test Wink
życie jest zbyt krótkie, aby pić kiepską whisky
Odpowiedz
#28
Dzięki za poradę. Następnym razem będę zabezpieczał dodatkowo taśmą izolacyjną
Odpowiedz
#29
jeden z kolegow zaciskal jakims urzadzeniem dolna czesc zaktetki na buteleczkach. wyglada to bardzo ladnie, pieknie sie "zrywa" przy otwieraniu, ale niestety jeden z 3 sampli troche przepuscil.
tasma izolacyjna forever!
życie jest zbyt krótkie, aby pić kiepską whisky
Odpowiedz
#30
Poproszę 5,6,8 po 50ml
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości