Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kozuba i Synowie
#21
z beczkami wszystko cacy, jesli to by byl burbon. w USA to standart, ale nikt SM w takich beczkach nie robi, ewentualnie mozna w nich finishowac jakiegos smierdziucha.
jeczmien/slody bardzo niewiadome, mam nadzieje, ze chociaz sprobowali zacieru... 60 godzin fermentacji i to w naszym klimacie raczej dziwi... chociaz... nie pisza jakie drozdze.
oczywiscie woda bez demineralizacji, to tez ogromne ryzyko, ale chcieli zrobic "swoja" whisky.
czy powyzsze wynikalo z glupoty, czy z doswiadczenia/przemyslenia przekonamy sie po degustacji.
życie jest zbyt krótkie, aby pić kiepską whisky
Odpowiedz
#22
Chyba Auchentoshan Virgin Oak jest od początku w takiej beczce, ale ocenimy po przybyciu butelki .
Odpowiedz
#23
Hazelburn napisał(a):Chyba Auchentoshan Virgin Oak jest od początku w takiej beczce, ale ocenimy po przybyciu butelki .
tak, zapomnialem o tym. oni leja do takiej beczki trzykrotnie destylowany ponad 80% destylat i po maturacji prawie dwukrotnie go rozcieczaja. magazyny maja zimniejsze, wilgotniejsze, z mniejszymi wachaniami temperatury, wiec beczka mniej oddaje.
zobaczymy... oby nie byla podobna do Starkusa, bo beczki chyba takie same.
życie jest zbyt krótkie, aby pić kiepską whisky
Odpowiedz
#24
Pierwsze osoby dziś dostały butelki ja chyba też wezmę całą raz się żyje, bardzo jestem ciekaw ocen jedną już czytałem ale czy miarodajna czekam na kolegów.
Odpowiedz
#25
warto też nadmienić że póki co w cenę butelki wliczona jest przesyłka
Odpowiedz
#26
Panowie a przypadkiem to nie jest pierwszy polski SM? http://sklep.kozuba.pl/alkohole/8-white ... 27333.html
Odpowiedz
#27
Marcin White Dog to nic innego jak rozwodniony destylat, którym beczka jest zalewana przed okresem maturacji i dopiero po jego upływie nabierze miano whisky.
W potocznym języku wóda Wink Wiele new make'ów oczysiście smakuje lepiej od pospolitej wódki i nawet w mocy bliskiej 70% można się nimi delektować. White Doga od Kozubów nie próbowałem, podobno jednak poziomem dorównuje najwybitniejszym polskim wódkom z półki pokroju Starogardzkiej Wink
Odpowiedz
#28
Panowie czy ktoś miał jeszcze okazję próbować? jakieś opinie?
Odpowiedz
#29
dziś przyszła butelka, a będzie na jakąś okazję
przyznam że ciekaw jestem czy numery butelek idą zgodnie z kolejnością zamówień moja ma numer 1367/1400 czyżby tak szybko poszły czy jednak butelki idą przypadkowo.
Odpowiedz
#30
Taka ciekawostka obecnie do butelki są doliczane już koszty wysyłki 26,50 zł
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości