Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kozuba i Synowie
#11
To i ja się skuszę na 50ml co by Michałowi łatwiej było decyzję podjąć Big Grin
Odpowiedz
#12
no to może z okazji tego że to w sumie pierwsza SM wyprodukowana w PL osoby które zdecydują się na sampling poddadzą ją ocenie wg własnego gustu i wiedzy??? i wpiszą publicznie w temacie?
Odpowiedz
#13
przeniesione: viewtopic.php?f=14&t=909
Odpowiedz
#14
Cóż. Pierwsza polska whisky. Cudów się nie spodziewam, ale wypadałoby spróbować.
Odpowiedz
#15
Neptune napisał(a):Cóż. Pierwsza polska whisky. Cudów się nie spodziewam, ale wypadałoby spróbować.

no to co? dopisać Cie na 50 ? Smile
Odpowiedz
#16
Neptune napisał(a):Cóż. Pierwsza polska whisky. Cudów się nie spodziewam, ale wypadałoby spróbować.
Gwoli ścisłości to pierwsza polska SM whisky ale nie pierwsza whisky w ogóle. Było już wcześniej w Polsce produkowane kilka blendów. Jeszcze przed wojną produkowane były przynajmniej dwie:
Old Polish Whisky przez Baczewskiego
Old Polish Whisky z Fabryki Wódek i Likierów z Dzikowa

Natomiast w latach dziewięćdziesiątych (o ile mnie pamięć nie myli) produkowane były: Whisky Zamkowa i Dark Whisky. Tą ostatnią miał okazję oceniać Serge, ale raczej nie przypadła mu do gustu:
http://www.whiskyfun.com/archivemay11-2.html#170511
Odpowiedz
#17
Dark Whisky można zobaczyć na półkach do dziś, ale chyba jest to wersja destylowana w Szkocji. O tej destylowanej w Polsce ciekawie pisał Czajkus na swoim blogu http://blog.czajkus.com/2014/09/23/pols ... -czesc-33/
Odpowiedz
#18
martwa mnie "swieze beczki", "destylacja kolumnowa", "wedzenie slodu na drewnie brzozowym i slod karmelizowany". glupio jakos tak...
sprobowac oczywiscie trzeba, moze 3 latka ze swiezej beczki wypalonej w 3' da sie przelknac tak, jak burbon, ale im dalej tym bedzie gorzej Sad
życie jest zbyt krótkie, aby pić kiepską whisky
Odpowiedz
#19
Też się zastanawiam , nad użytymi słodami ( jaki to w ogóle jest gatunek jęczmienia? ) , rodzajem beczek? Skąd pochodzą ? kto i jak je wypalał? O wodzie nie wspominając...Jak to wszystko zagrało? Kupiłem cała butelke Smile najwyżej się wypije z colą Smile
Odpowiedz
#20
No ale czeba przyznać, że cena dobra jak za Limited Edition Big Grin
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości