Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pierwszy "torfiak"
#21
Nawet jeśli chcesz go wymienić lub sprzedać to proponuję odlać sobie 50ml i wrócić do niego za jakiś czas Wink
Odpowiedz
#22
Szkoda ze Arbeg Ci nie podpasowal ale tak to jest z torfem ze nie wszystkim pasuje,tez tak mialem na poczatku tylko ja siegnolem po bowmore 10 i tez mnie odrzucilo,ale pozniej probowalem wiecej single maltow i postanowilem wrocic do wysp i teraz uwielbiam ta moc i ten torf :twisted: wiec zostaw sobie reszte butli lub sampla i tak jak chlopaki podpowiadaja wroc kiedys Wink
Odpowiedz
#23
Ja bym tak szybko na Twoim miejscu nie rezygnował. Wink
Podejdź do niego na spokojnie jeszcze za jakiś czas.
Ja przy pierwszym kontakcie z torfem polałem sobie 20ml Laphroaig a później 20ml Ardbeg... Aż mnie głowa rozbolała od tej torfowości a w Ardbegu wyczuwałem sól która strasznie mi osiadała na podniebieniu i wykrzywiała twarz. Myślałem, że Islay to nie dla mnie, lecz coś mnie skusiło na polanie drugiego drama po ponad tygodniu. Wtedy już torfowość uciekła na drugi plan a ogromna ilość sóli w Ardbegu zamieniła się w muśnięcie. Wink
Obecnie już język się przyzwyczaił do Islay i baaaaardzo je lubie, a byłem o krok od znienawidzenia można powiedzieć.
Także na spokojnie bym radził, pozdrawiam! Wink
Odpowiedz
#24
Ja miałem podobne przejścia jak kolega i też stwierdziłem, że Islay nie jest dla mnie. Na szczęście SM ma tyle twarzy, że można żyć bez torfu...
Odpowiedz
#25
Popieram odlej sobie 100 ml w butelczekę a resztę wstaw w dział sample. Zrób dobrą cenę a na pewno się chętni znajdą. Jak nie polubisz trudno a kto wie może Ci posmakuje.
ps. dział sample tam wszystko zniknie Smile
"coco jambo i do przodu"
Odpowiedz
#26
A i oczywiście poleciłbym Ci tematy z opisów degustacyjnych w dziale degustacja jak jeszcze nie czytałeś . Jest opisanych bardzo dużo butelek jak je chłopaki odbierali , oceniali i czego możesz się spodziewać po tych wypustach. Na początek odwiedz wątek Neptune ( zrobił bardzo fajny przegląda, opisty itp podstawowych wypustów ) . Fajna lektura.
"coco jambo i do przodu"
Odpowiedz
#27
Jeszcze raz dziękuję wszystkim za tak liczny odzew.

Z pomocą przyszedł kolega @Marek z forum, wymieniłem butelkę Ardbeg-a na podstawkę z Highland.
Przy okazji spotkania w czasie miłej konwersacji miałem przyjemność skosztować odrobinę Glenfarclas 10 Smile
Przygodę z Islay na tę porę uważam za zakończoną, może za jakiś czas...
Odpowiedz
#28
Graffy napisał(a):Przygodę z Islay na tę porę uważam za zakończoną, może za jakiś czas...

Hola, hola nie tak prędko Smile A co z przepysznymi nietorfowymi wypustami od Bunnahabhain? :mrgreen:
Nie skreślaj jeszcze Islay, bo może Cię wiele razy pozytywnie zaskoczyć.
Odpowiedz
#29
Baaaa nie skreslaj Isla i nie skreślaj torfu Smile tak łatwo Ci nie odpuścimy tego tematu hehehe
"coco jambo i do przodu"
Odpowiedz
#30
Octomora polejcie koledze :mrgreen:
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości