Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Single Malt vs Blend
#1
Tytuł posta jest nieco przewrotny, bo absolutnie nie zamierzam niczego udowadniać w tym starciu Dawida z Goliatem, ale chciałbym się dowiedzieć od was czy piliście jakieś blendy - jak sądzę w tym przypadku klasy premium, które "dają radę" w porównaniu do single maltów. Oczywiście , aby sprawa nie była zbyt oczywista jako sparingpartnera odpowiedniego, aby waga ciężka nie walczyłaby z muszą dałbym Glenlivet 12 yo.
No i pytanie brzmi; Czy jakis blend mu dorównuje, a może jest taki , który go przewyższa ?
Odpowiedz
#2
Sprobuj Ballentines 21
Odpowiedz
#3
Większości single maltów dorównuje a nawet przerasta Samaroli Evolution .
Odpowiedz
#4
Hazelburn napisał(a):Większości single maltów dorównuje a nawet przerasta Samaroli Evolution .

Danielu, ja podejrzewam, że raczej chodzi o porównanie SM'a do whisky, w której użyto dwóch różnych zbóż, a nie Pure Malta.
Odpowiedz
#5
aaa OK, to źle zrozumiałem Smile ale polecam! Monkey Shoulder jest OK - też pure malt choć na etykiecie jest blended malt. Z prawdziwych blendów to dla mnie najlepszy był Hankey Bannister 40YO.
Odpowiedz
#6
Hazelburn napisał(a):aaa OK, to źle zrozumiałem Smile ale polecam! Monkey Shoulder jest OK - też pure malt choć na etykiecie jest blended malt. Z prawdziwych blendów to dla mnie najlepszy był Hankey Bannister 40YO.

A jaka cena tego pięknego blenda Danielu Hankey Bannister 40 YO ?
"coco jambo i do przodu"
Odpowiedz
#7
Udało mi się napić za darmo, poczęstował mnie Łukasz Dynowiak, który jest brand ambasadorem Old Pulteneya- a to ich produkt. Z tego co wiem , to trzeba dać za tę butlę ponad 600 GBP.
Odpowiedz
#8
To raczej nigdy nie sprawdzę czy jest dobry Smile ale pamiętam jak stał na Festiwalu w Warszawie .
"coco jambo i do przodu"
Odpowiedz
#9
Syndicate 58/6 od DL, Big Peat, a nawet niektóre Johnnie Walkery dają radę. Zielony na pewno jest lepszy od Glenliveta 12, niebieski też.
Odpowiedz
#10
Może tak porównywać napoje z tej samej półki cenowej. JW green jest kilka razy droższy od Glenliveta 12
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości