Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Macallan
#61
Bartek napisał(a):Całkiem przypadkiem dzisiaj coś naskrobałem o Macallanie na blogu... w moich oczach z każdym rokiem ta destylarnia coraz bardziej traci :/
Bo złapałeś tę złą butelkę. I Gold i Amber to nic wartego uwagi kogokolwiek. Dzięki uprzejmości przemiłego barmana na lotnisku, miałem jakiś czas temu okazje spróbować naparstek Sienny i Ruby. Tutaj dopiero zaczynają się rzeczy warte ewentualnej pracy wątroby. Sienna chyba nawet bardziej mi podeszła niż Ruby nawiasem mówiąc... Wciąż jednak nie jest warta swojej ceny.

Korzystając że akurat zajrzałem, czy ktoś z forumowiczów ma może na stanie Macallana CS? Nie ma różnicy czy NAS czy 10, jestem bardzo ciekaw profilu i chętnie bym wziął sampelka 50ml jeżeli była by taka możliwość.
Odpowiedz
#62
Szpachla napisał(a):
Bartek napisał(a):Całkiem przypadkiem dzisiaj coś naskrobałem o Macallanie na blogu... w moich oczach z każdym rokiem ta destylarnia coraz bardziej traci :/
Sienna chyba nawet bardziej mi podeszła niż Ruby nawiasem mówiąc... Wciąż jednak nie jest warta swojej ceny.

W tym właśnie tkwi cały problem Smile Jeżeli dopiero przy butelkach za 500-800zł (w dodatku NAS) wątroba ma co robić to słabo świadczy o aktualnej jakości Macallana. Najwyraźniej im to nie przeszkadza, tak samo jak i mi omijanie ich wyrobów, bo na moje szczęście jest mnóstwo świetnych whisky do spróbowania w podobnych jeżeli nie niższych cenach :mrgreen: Jeżeli będę miał okazję spróbować dwóch powyższych to z pewnością trafią w odpowiednie miejsce.
Odpowiedz
#63
Folio 1 zagościł u mnie w domu 8-)



[Obrazek: 11337047_649370501866108_8000267490440216284_o.jpg]
image post
Nie ma złej whisky. Jest tylko dobra whisky i lepsza whisky.
Odpowiedz
#64
Całkiem klawe wydanie jak na 12yo whisky Wink Gratulacje.
Odpowiedz
#65
Piękny
Odpowiedz
#66
Ale fajna buteleczka . Coś więcej o tym wydaniu JAcek powiedz. Masz jakieś info. Gratulacje kolejnej buteleczki.
"coco jambo i do przodu"
Odpowiedz
#67
Pierwsza butelka z nowej serii w której skład mają wejść (podobno) 23 kolejne, czyli 24 wydania razem.
Kolejne mają być coraz starsze, i droższe oczywiście. Confusedhock:
Pierwsze wydanie Folio 1 było dostępne w destylarni już od pierwszych dni czerwca i sprzedaż jest kontynuowana do wyczerpania limitu, który stanowi w tym przypadku 2,000 butelek.
Cena butelki to 195funtów, dostępne tylko w destylarni i tylko jedna butelka na osobę. Trudność polega na tym, że na sklep wrzucają te butelki chaotycznie tzn. nie do końca wiadomo kiedy i ile ich będzie na sklepie, oraz czy zdąży się dojechać do destylarni :? Do tego dochodzi lekki bałagan organizacyjno dezinformacyjny :roll: , polegający na tym, że po kilku telefonach do destylarni, każdy odbierający podawał inne informacje na temat ilości aktualnie dostępnych butelek w sklepie destylarni. Czyli standard Wink

Filmik opowiadający o Folio 1:
https://vimeo.com/128770473

Oraz link do forum z większą ilością informacji: (to nie jest reklama forum adminie Wink )
http://www.scotchmaltwhisky.co.uk/forum ... w=previous

Opakowanie jest w kształcie książki, ciężkie, dosyć duże i masywne w porównaniu z pudłem Snow Phoenixa. Jest też blaszane (może aluminiowe - nie odróżniam Big Grin )
Prezentuje się nieźle, kosztuje dosyć sporo ale już na aukcjach osiąga przyzwoite ceny Wink

Po lewej stronie po otwarciu pudełka jest książka, ale nie otwieram jeszcze więc nie wiem co jest w niej zawarte.
Nie ma złej whisky. Jest tylko dobra whisky i lepsza whisky.
Odpowiedz
#68
Zapodaj więcej fotek...
Odpowiedz
#69
Introducing Rare Cask Black, a dark, smoky & unexpected Macallan.
Drawn from less than 100 casks maturing a peated spirit. These mysterious casks have remained untouched in the dark warehouses of The Macallan. Under the watchful eye of our Master Whisky Maker, they have been nurtured until he felt they were ready to be released.
Rare Cask Black; a truly extraordinary single malt unlike any other Macallan today.

[Obrazek: 10wu25h.jpg]
Odpowiedz
#70
Jak ze 100 beczek licząc po 200 butelek z beczki przynajmniej, to będzie seria koło 20000 butelek, czyli ani za bardzo limitowana, ani kolor whisky nie zachwyca, do tego pewnie NAS, i oczywiście fajna butelka, jak by była cena 100 £ to może bym się skusił.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości