Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zapytanie o przechowywanie trunków
#1
Witajcie!.

Takie mam pytanie w sumie początkującego amatora whisky. Minowicie mam kilka butelek w barku już trochę otwartych. Ich zawartość whisky jest różna od 100 ml do 250 ml w. I pytanie lepiej trzymać to whisky dalej w butelce w której kupiłem czy lepiej przelać to do mniejszych buteleczek tak jak można wyczytać w literaturze różnej?. Jakie macie doświadczenia w tym zakresie.

Pozdrawiam

Michał
Odpowiedz
#2
Przelać koniecznie do mniejszych. Albo wypić żeby zrobić miejsce nowym Smile Whisky od powietrza w butelce się zmienia. Zasada jest z reguły taka, że przelewa się jeśli whisky jest mniej niż połowa butli.
Odpowiedz
#3
Ale w sumie trzeba to od razu zrobić ? Czy może sobie poleżeć np. 2 tygodnie....
Odpowiedz
#4
cubus napisał(a):Przelać koniecznie do mniejszych. Albo wypić żeby zrobić miejsce nowym Smile Whisky od powietrza w butelce się zmienia. Zasada jest z reguły taka, że przelewa się jeśli whisky jest mniej niż połowa butli.
Cubus dobrze pisze. Ale zalezy też od tego jak długi tzymasz te trunki w barku i jak długo zamierzasz je trzymać. Jeżeli są to jakieś ciekawe pozycje i chciałyś się nimi cieszysz a raczej ich walorami smakowymi to przelej do małych buteleczek.
"coco jambo i do przodu"
Odpowiedz
#5
Samplować nie leżakować!
Wink
Nie ma złej whisky. Jest tylko dobra whisky i lepsza whisky.
Odpowiedz
#6
ron napisał(a):Ale w sumie trzeba to od razu zrobić ? Czy może sobie poleżeć np. 2 tygodnie....

Nie no 2 tygodnie to nic sie nie stanie. A i czasem tak bywa że niektóre butelczyny muszą postać trochę , złapac tlenu i wychodzi im to na dobre Smile
"coco jambo i do przodu"
Odpowiedz
#7
cubus napisał(a):Przelać koniecznie do mniejszych. Albo wypić żeby zrobić miejsce nowym Smile Whisky od powietrza w butelce się zmienia. Zasada jest z reguły taka, że przelewa się jeśli whisky jest mniej niż połowa butli.
NIe do końca. Zależy co to za whisky. Jeśli jest rozcieńczana to lepiej przelać, jeśli CS to może stać w butelce.
Odpowiedz
#8
Tomek napisał(a):
cubus napisał(a):Przelać koniecznie do mniejszych. Albo wypić żeby zrobić miejsce nowym Smile Whisky od powietrza w butelce się zmienia. Zasada jest z reguły taka, że przelewa się jeśli whisky jest mniej niż połowa butli.
NIe do końca. Zależy co to za whisky. Jeśli jest rozcieńczana to lepiej przelać, jeśli CS to może stać w butelce.

Nie mam zbyt dużej wiedzy w tym zakresie ale wydaje mi się, że moc alkoholu ewentualnie wydłuża okres jaki butelka może stać otwarta ale nie daje gwarancji, że whisky się nie zepsuje jak jest jej mało.
Miałem Nikke 51,4% więc już dość mocna i po paru miesiącach stania (ok 70-80ml) jest nie do wypicia Sad
Osobiście więc przelewam wszystko.
Odpowiedz
#9
Whisky w CS-ie faktycznie lepiej znoszą towarzystwo większej ilości powietrza w butelce, choć nie mówię, że się nie zmieniają. Ale te zmiany, przynajmniej w moim odczuciu niektórym wychodzą na lepsze Smile
Był taki Miltonek kiedyś tu na forum bodajże Big Grin
Cubus, 70-80ml to już tak naprawdę resztka - takich ilości nie zostawia się w butelce, tylko wypija Wink Tongue
Odpowiedz
#10
K@mil napisał(a):Cubus, 70-80ml to już tak naprawdę resztka - takich ilości nie zostawia się w butelce, tylko wypija Wink Tongue

W natłoku lepszych rzeczy zupełnie o niej zapomniałem i dlatego stała. Właściwie dalej stoi bo jest niedobra Tongue
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości