Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Odklejanie etykiet
#1
Taki weekend się zrobił, że mi się dużo butelek zbliża do końca Smile Żal wyrzucić mimo, że nic szczególnego. Chciałbym jednak zachować etykiety i wkleić je do czegoś albo o prostu włożyć w koszulkę. Pytanie więc: jaka jest najlepsza metoda na odklejenie etykiety? Czytałem, że piekarnik i rozgrzanie butli. Czasem napełnienie butelki wrzątkiem. Gdzie indziej, że zamoczenie butelki. Ma ktoś doświadczenie w tym temacie i mógłby coś poradzić?
Odpowiedz
#2
Ja z każdej wypitej butelki której jeszcze nie pilem zdzieram etykiety. Wklejam je do notesu razem z opisem. Co do zdzierarnia to mi się wydaje ze zależy to od butelkim . Ja zazwyczaj zdejmuje pod gorącą para. Niestety czasmi to nie dziala i wkladam butelke do wody. I tak sobie radze.:-)
"coco jambo i do przodu"
Odpowiedz
#3
morgan82 napisał(a):... Ja zazwyczaj zdejmuje pod gorącą para. Niestety czasmi to nie dziala i wkladam butelke do wody. I tak sobie radze.:-)

nad garnkiem z gotującą się wodą? jutro chce spróbować więc szukam metody Smile
Odpowiedz
#4
Tak dokladnie. Ale tak jak mówię nie działa to zawsze. Chyba to zależy od kleju , samej etykiety. Czasmi się rwie i mnie coś trafia.:-)
"coco jambo i do przodu"
Odpowiedz
#5
dzięki, jutro spróbuję z butelkami po kiepskich whisky i zobaczymy co z tego wyjdzie Smile
Odpowiedz
#6
goraca para to najlepsze rozwiązanie ;-)
Odpowiedz
#7
dzięki, spróbuję dziś i zobaczymy jak to pójdzie.
Odpowiedz
#8
Daj znać czy etykiety cale czy pirwane :-)
"coco jambo i do przodu"
Odpowiedz
#9
Ja również zbieram etykiety ale póki co jeszcze wszystkie na butelkach! Smile Ponoć dobrą metodą jest zamrażanie i odtajanie w ciepłym pomieszczeniu - efekt pewnie każdemu znany z etykiet na butelkach z piwem. Dużo jednak zależy od kleju, tak jak pisał to morgan82.
Odpowiedz
#10
no i nie znalazłem czasu na sprawdzenie Sad ale wszystko przede mną więc jak będzie chwila czasu w tygodniu to musze się za to zabrać
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości