Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
MOS przegląd
#41
Pozytywnie mnie nastawiliście do samplingu Smile Może więc spróbuje niebawem coś rozlać bo cieszę się, że mogłem dzięki Wam spróbować fajnych rzeczy i chętnie też bym się odwdzięczył.

Na aukcjach dziś policytowałem za tyle kasy, że aż liczę na to, że mnie przebiją :lol: więc jak nie zbankrutuje to ruszę z jakimś samplingiem Smile
Odpowiedz
#42
Czasami warto kilka rzeczy na aukcji licytować, bo jak przebiją wszystko i np. zostaje się tylko z 1 wylicytowaną butlą to wtedy średnio opłacalnie to wychodzi jak koszt wysyłki jest tylko dla 1 butli, a nie rozkłada się na kilka.
Odpowiedz
#43
cubus napisał(a)::lol: :lol:

no właśnie ciężko starych wyjadaczy będzie czymś zainteresować ale w sumie widzę, że cały czas ludzie napływają na forum więc od administracji trochę zależy w jakim kierunku forum pójdzie. Można samplować same rarytasy i tych nowych odstraszyć cenami ale to spowoduje zamknięcie się na własne grono. Można też samplować podstawki, tanie IB oraz niedrogie wypusty "niby limitowane" i przeciągać na stronę SM nowych użytkowników. Ja dzięki samplom wkręciłem się, poznałem i chcę pozostać na dłużej. Własnie dzięki pomocy z tanimi samplami które w sumie większość miała. Wydaje mi się jednak, że forum dzieli się na tych co siedzą w temacie od dawna i tych co zaczynają. Tych drugich jest mało i (chyba) szybko rezygnują z forum więc możliwe, że tanie samplowania będą tygodniami leżeć nie zamknięte.

Mnie się pomysł samplowania pojawił przy tym: https://www.masterofmalt.com/search/tom ... ch=tomatin cuatro&page=1&sort=_score&direction=desc
To już nic nowego ale w PL nie znalazłem. Teoretycznie mógłbym się podjąć samplingu ale zrezygnowałem bo raz, że Tomatin to nic specjalnego a dwa, że właśnie boje się, że odbiór byłby niewielki bo jednak grono doświadczonych userów mogłoby nie być zainteresowane. Może się mylę.

ale się bajzel w wątku zrobił :lol:



Ja nie ograniczał bym z góry tego co powinno być samplowane a co nie. Każdy, uważam, ma prawo zaproponować sampling tego, co by go interesowało. Jeżeli znajdą się chętni, to czemu nie. Trzeba być przygotowanym na to, że się nikt nie zgłosi (niekoniecznie dlatego, że uważa pozycję za niepijalną, ale byćmoże dlatego że już miał okazję i nie widzi potrzeby do niej wracać) i w takim przypadku nie odbierać tego negatywnie tylko wyciągnąć wnioski i szukać dalej - na tym to w sumie polega. Byćmoże zainteresowanie będzie ale nie na całość - wtedy musiśz przejąć np pół butli jeżeli chcesz to zrealizować. Rozwiązań jest wiele i każdy sampling pewnie rządzi się wg własnych zasad.

Generalnie chyba nie można z całą pewnością powiedzieć, że pozycja "X" zostanie rozsamplowana na pewno a pozycja "Y" na pewno nie. Dowodem na to jest chociażby aktualny sampling Mortlach Rare Old, z którego wg listy zostało jeszcze 50 ml choć jego jakość dla wielu forumowiczów będzie, jak podejżewam, "trudna do zaakceptowania" (ocena na WB: 67,33 - Wiem, nie należy się do końca sugerować, ale jednak!) Przeciwnym przykładem jest chociażby sampling Laphroig'a 1997 od LMDW s serii Artist 4 (przedział cenowy butelki ca. 1000,- zł), który niestety nie wypalił. Sa naturalnie wyjątki, oczywiście. Jak zaproponujesz Karuizawę, Brorę, Port Ellen czy np Macallana z lat 50-tych albo inne podobne wynalazki, to coś takiego pewnie wyparuje w mgnieniu oka ale tego typu pozycje to już całkiem inny temat.

Wracając do przykładu Tomatin'ów z linka, który podałeś to zauważ jaki jest tam wachlarz: Jest tam taki LEGACY ale jest również 32-letni z 1981r. (nie chodzi mi o aktualna dostępność). Nie można więc stwierdzić (i nie zrobi tego chyba żaden rozsądny stary wyjadacz), że Tomatin to badziew i tego sie nie pije/sampluje!

Absolutną racją jest to co napisał Daniel. Nie napisał tylko, że (przynajmniej moim zdaniem tak jest) mniej ale lepiej ma wiele poziomów. Dzisiaj wolisz GD Parliamenta 21 yo zamiast kilku butelek 10, 12 letnich ale za jakiś czas będziesz wolał jednego Benrinnesa 26 od kilku Parliamentów itd,itd...

Działaj i się nie przejmuj!
Pozdro.
Odpowiedz
#44
Mądrze gadacie! Smile
Co do Tomatinów to mnie chodziło o cztery butelki z serii cuatro ale widzę, że link źle prowadzi do całego Tomatina...
Odpowiedz
#45
Ja tylko od siebie dorzucę, że nie wydaje mi się aby z podstawkami był problem z ich 'schodzeniem' - potrzeba tylko czasu. Drogie zwykle nie są więc w zakresie możliwości finansowych, można kupić 'na zapas', a chętni się prędzej czy później znajdą. Na pewno są tacy co chcą na początek przejrzeć SM szeroko (taki ja, który jak dorwał się do maltheadowej listy rzeczy z których jest skłonny odlać kawałek, wziął prawie wszystko po trochu). A ostatnio nowych użytkowników coraz więcej i więcej, nie spodziewam się aby taki stan rzeczy miał się nagle skończyć Smile.

Jak jesteśmy przy podstawkach i początkujących, jedyna rzecz której mi brakuje na forum to miejsce w którym mogę ogłosić że 'szukam X, Y, Z' mając nadzieję że któryś z wyjadaczy ma swojej kolekcji takie butelki i nie byłoby problemem odsamplowac kawałka. A mam parę 'luk w wykształceniu' w zakresie wielu podstawek które czuję powinny być jakoś zapełnione, a nie mam aż takiej żądzy wiedzy aby kupować całą butlę w tym celu.
Odpowiedz
#46
Jest coś takiego: viewtopic.php?f=14&t=465&start=10

Morgan82 nazwał to sampling odwrotny. Ale możesz stworzyć nowy wątek a ludzie zaczną szperać w barkach (a niektórzy ... nawet w szafach na buty Big Grin)
Odpowiedz
#47
Ah jest, jakoś musiałem się tam nie dokopać bądź nie zwrócić uwagi bo tytuł choć jasny w tym momencie, bez kontekstu najwyraźniej coś mi 'nie kliknęło' Big Grin Dzięki za podrzucenie tematu, jak jakieś grosze znajdę to na pewno tam napiszę!

A logistyka trzymania butelek to spory problem, zgadzam się. U mnie wszystko leży w całkowicie niereprezentatywnym kartonie na podłodze między drukarką, komputerem i butami z siłowni :oops: :oops:
Odpowiedz
#48
spoko, będziesz coś potrzebował to pisz.

Pozdro
Odpowiedz
#49
cubus napisał(a):Wraca temat drugiego dużego forum gdzie się nie udzielam bo to taka zamknięta społeczność, która odnoszę wrażenie, zamknięta jest na nowych użytkowników i gdybym tam trafił to pewnie już bym dał sobie spokój z SM.
Moim zdaniem trochę diabolizujecie BOW.
Tomatinów, szczególnie starszych, też bym nie lekceważył Wink
Odpowiedz
#50
Tomek napisał(a):
cubus napisał(a):Wraca temat drugiego dużego forum gdzie się nie udzielam bo to taka zamknięta społeczność, która odnoszę wrażenie, zamknięta jest na nowych użytkowników i gdybym tam trafił to pewnie już bym dał sobie spokój z SM.
Moim zdaniem trochę diabolizujecie BOW.

może ale wchodząc w temat whisky szukałem miejsca dla siebie. Tutaj jest przyjaźnie, sympatycznie i zachęcająco Smile Tam, pomijając fakt, że niewiele rozumiałem co można zrzucić na moją początkową niewiedzę, nie widziałem miejsca dla siebie ze względu na hermetyczność środowiska whiskopijców skupiających się wokół BOW.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości