Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
MOS przegląd
#31
cubus napisał(a):Ja codziennie natrafiam na coś ciekawego i zaspamowałbym forum Wink Ale ja to mało wiem więc dla mnie ciekawe rzeczy nie muszą być ciekawe dla Was. Trochę się jeszcze podszkole i może zacznę coś samplować. Mnie głównie dobijają koszty przesyłek i prowizje na aukcjach. Przydałaby się jakaś współpraca w tym temacie Smile bo zapracować na to wszystko co bym chciał się nie da. A własnie chwila odpoczynku z kieliszkiem w ręku też jest potrzebna Smile


Jak ci w oko wpada coś ciekawego to wrzucaj z zapytaniem co na to pozostali i wtedy sie wyjaśni.
Odpowiedz
#32
malthead napisał(a):
cubus napisał(a):Ja codziennie natrafiam na coś ciekawego i zaspamowałbym forum Wink Ale ja to mało wiem więc dla mnie ciekawe rzeczy nie muszą być ciekawe dla Was. Trochę się jeszcze podszkole i może zacznę coś samplować. Mnie głównie dobijają koszty przesyłek i prowizje na aukcjach. Przydałaby się jakaś współpraca w tym temacie Smile bo zapracować na to wszystko co bym chciał się nie da. A własnie chwila odpoczynku z kieliszkiem w ręku też jest potrzebna Smile


Jak ci w oko wpada coś ciekawego to wrzucaj z zapytaniem co na to pozostali i wtedy sie wyjaśni.

no dobra, najwyżej mnie pogonicie z badziewiem i to będzie najlepsza nauka Smile
Odpowiedz
#33
cubus napisał(a):
malthead napisał(a):
cubus napisał(a):Ja codziennie natrafiam na coś ciekawego i zaspamowałbym forum Wink Ale ja to mało wiem więc dla mnie ciekawe rzeczy nie muszą być ciekawe dla Was. Trochę się jeszcze podszkole i może zacznę coś samplować. Mnie głównie dobijają koszty przesyłek i prowizje na aukcjach. Przydałaby się jakaś współpraca w tym temacie Smile bo zapracować na to wszystko co bym chciał się nie da. A własnie chwila odpoczynku z kieliszkiem w ręku też jest potrzebna Smile


Jak ci w oko wpada coś ciekawego to wrzucaj z zapytaniem co na to pozostali i wtedy sie wyjaśni.

no dobra, najwyżej mnie pogonicie z badziewiem i to będzie najlepsza nauka Smile


nie będzie pewnie tak źle. Reakcje tutaj panują raczej "umiarkowane" Big Grin

np:

cubus napisał(a):w dupach się poprzewracało! nie chcą już 37 letniej whisky pić! :lol:


:lol: :lol:
Odpowiedz
#34
odnośnie samplingów ja jestem na etapie, mniej ale lepiej. lub jakieś ciekawe serie. Lub stare butelkowania.
Odpowiedz
#35
:lol: :lol:

no właśnie ciężko starych wyjadaczy będzie czymś zainteresować ale w sumie widzę, że cały czas ludzie napływają na forum więc od administracji trochę zależy w jakim kierunku forum pójdzie. Można samplować same rarytasy i tych nowych odstraszyć cenami ale to spowoduje zamknięcie się na własne grono. Można też samplować podstawki, tanie IB oraz niedrogie wypusty "niby limitowane" i przeciągać na stronę SM nowych użytkowników. Ja dzięki samplom wkręciłem się, poznałem i chcę pozostać na dłużej. Własnie dzięki pomocy z tanimi samplami które w sumie większość miała. Wydaje mi się jednak, że forum dzieli się na tych co siedzą w temacie od dawna i tych co zaczynają. Tych drugich jest mało i (chyba) szybko rezygnują z forum więc możliwe, że tanie samplowania będą tygodniami leżeć nie zamknięte.

Mnie się pomysł samplowania pojawił przy tym: https://www.masterofmalt.com/search/tom ... ch=tomatin cuatro&page=1&sort=_score&direction=desc
To już nic nowego ale w PL nie znalazłem. Teoretycznie mógłbym się podjąć samplingu ale zrezygnowałem bo raz, że Tomatin to nic specjalnego a dwa, że właśnie boje się, że odbiór byłby niewielki bo jednak grono doświadczonych userów mogłoby nie być zainteresowane. Może się mylę.

ale się bajzel w wątku zrobił :lol:
Odpowiedz
#36
cubus napisał(a)::lol: :lol:

no właśnie ciężko starych wyjadaczy będzie czymś zainteresować ale w sumie widzę, że cały czas ludzie napływają na forum więc od administracji trochę zależy w jakim kierunku forum pójdzie. Można samplować same rarytasy i tych nowych odstraszyć cenami ale to spowoduje zamknięcie się na własne grono.

Nie rozumiem :? Dlaczego od administracji ? Przecież nikt nikomu nie zabrania samplowania na forum.
A wiec odwrotnie cały czas do tego się zachęca i nikt nie ustala ani co ani za ile ma być samplowane .
Ja też nie długo będę robił miejsce na nowe zakupy i samplował "nic ciekawego " i taniego Wink
Pozdrawiam Grzegorz

[Obrazek: MFW+drinking+whisky+Apple+Juice+_420e695...05c4f8.gif]

<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.youtube.com/watch?v=boanuwUMNNQ">http://www.youtube.com/watch?v=boanuwUMNNQ</a><!-- m -->
Odpowiedz
#37
Można też - tak jak teraz - samplować wszystko. Zazwyczaj jest to średnia półka: droższe OB i tańsze IB, oprócz tego bardziej doświadczeni samplują ze swojego barku podstawki, a i czasem jakiś rarytas się trafi do podziału - innymi słowy - dla każdego coś dobrego.

Swoją drogą ostatnio jest tego tyle, że nie da się spróbować wszystkiego Big Grin
I niestety musiałem z wielkim bólem odmówić sobie, np. samplingu z tego tematu.
Odpowiedz
#38
Cubus co tam znajdziejsz i Ci się podoba , to co chcesz spróbowac to dawaj do odpowiedniego działu. Jak butelka np. nie jest bardzo dobra, czy też jest podstawowa to nie znaczy ,że ktoś jej nie zechce spróbować bo juz ma opite gardło. Jak sam piszesz na forum jest coraz więcej ludzi nowych i w dziale sample sporo sie dzieje . Jeżeli chcesz tylko spróbowac danej whisky a obawiasz się że zostaniesz z dużą jej częścią to daj temat i zobacz jakie będzie zainteresowanie. Może nie uzbiera się ludzi na całą butelkę ale kto wie. Może będzie ich na tyle dużo że opłaci się zamówić ( a resztę co zostanie zachowac albo wypic samemu ). A jak nie to zaykasz temat , albo dodajesz kolejna pozycję.
Sampling działa w dwie strony. Czasami ciężko jest zamknąć podstawową tańszą butelkę a czasami też co ma bardzo dużą cenę Smile
"coco jambo i do przodu"
Odpowiedz
#39
menran napisał(a):
cubus napisał(a)::lol: :lol:

no właśnie ciężko starych wyjadaczy będzie czymś zainteresować ale w sumie widzę, że cały czas ludzie napływają na forum więc od administracji trochę zależy w jakim kierunku forum pójdzie. Można samplować same rarytasy i tych nowych odstraszyć cenami ale to spowoduje zamknięcie się na własne grono.

Nie rozumiem :? Dlaczego od administracji ? Przecież nikt nikomu nie zabrania samplowania na forum.
A wiec odwrotnie cały czas do tego się zachęca i nikt nie ustala ani co ani za ile ma być samplowane .
Ja też nie długo będę robił miejsce na nowe zakupy i samplował "nic ciekawego " i taniego Wink

...od administracji w tym sensie, że wszystko może się zmienić Smile dobrze, że macie zdrowe podejście i oby tak zostało. Wraca temat drugiego dużego forum gdzie się nie udzielam bo to taka zamknięta społeczność, która odnoszę wrażenie, zamknięta jest na nowych użytkowników i gdybym tam trafił to pewnie już bym dał sobie spokój z SM.
Odpowiedz
#40
Fajnie się wątek rozwinął Smile

Jak chodzi o tomatiny cubusie, to ja bym ich nie lekceważył, ja mam w kolekcji chyba 3 butle, w tym 2 DL Old&Rare i nie odważył bym się o nich powiedzieć, że to badziewie :mrgreen:

Sporo racji jest w tym co napisał Daniel, że z czasem chce się rzadziej, ale lepiej.. mówię o czywiście o whisky Wink
Ale forum jest dla nowych, średnio zaawansowanych, starych wyjadaczy, itd. stąd każdy sampling jest mile widziany.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości