Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
"pamiętniczek" - Historia degustacji - szukam rozwiązania
#1
Zaczynam sobie organizować wszystko co związane z whisky. Zbieram sample, czytam, szukam i oglądam. Zbliża się okres świąteczny kiedy będę chciał sporo podegustować. I zastanawiam się nad sposobem zebrania swoich notek degustacyjnych, zdjęć i ogólnych wrażeń. Co byście polecali do czegoś takiego? Jakie macie sprawdzone rozwiązania?

Osobiście myślę o stronie www bo tworzeniem ich się zajmuję ale trochę brakuje czasu no i nie wiem na ile to się sprawdzi jeśli czas znajdę. Nie chcę by był to typowy blog bo to ma być tylko dla mnie tak na prawdę. Wcześniej tworzyłem sobie grafikę z nazwami i oceną ale to średnio się sprawdzało.
Może jakiś dokument w excell'u a może po prostu notatnik papierowy (ale co z fotkami które lubię robić?).

Chętnie posłucham jakie macie propozycję i jak sobie radzicie ze spamiętaniem tego wszystkiego.
Odpowiedz
#2
Cóż można poradzić. Jeżeli chodzi o same notaki to może powiem na swoim przykładzie. Ja poprostu mam notes, który kiedys kupiłem ze skórzaną okładka ( ważne żeby był mocny , solidny i miał duzo wolnych stron co można zapisać ) .
Tam prowadzę wszystkie notaki, opisy butelek, degustacji, spotkań i wszystkiego co z whisky związane. Do tego wklejam tam etykiety butelek, które wypiłem lub próbowałem dla pamięci . Może nie ma to takiego składu jaki można zrobić na kompie ale zdecydowanie wolę taką formę. Co do zdjęc to możesz kupic album i tam gromadzić fotki , które robisz z adnotacją co ta za whisky. To też fajniejsza opcja dla mnie od gromadzenia fotek na dysku.
"coco jambo i do przodu"
Odpowiedz
#3
Do tego jest idealne Whiskybase. Prowadzisz swoją kolekcję, możesz oceniać to, co skosztowałeś, a nawet pisać notki z degustacji. Bardzo fajna sprawa.
Odpowiedz
#4
Z Whiskybase - świetny serwis i korzystam ale czegoś mi tam brakuje Smile
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości