Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[Notki] Morgan i jego notatki
#1
A u mnie dziś coś delikatnego :

Glen Garioch , OB, 1986 - 2011, 54 .6 % ABV, Batch 11, 3000 butelek

Barwa : lekko przypalona słoma

Zapach : Słodkie nuty wanilii atakują nos, cytrynowe zapchy w tle cukier puder, kokosowe wiórki, świerze owoce ( gruszka słodka ).

Smak : Duzo przechodzi z zapachu, smaki świerzych owoców, pojawiają się przyprawy, delikatne drewno.

Finisz : Cakiem średni z posmakiem czekolady

Komentarz : Bardzo delikatna a zarazem fajna pozycja. Fajnie schowany alkohol i calkiem dobrze zbalansowana jak dla mnie. Cieszę się zę mogłem jej spróbwać i z miłą chęcią popijałbym ją w wiosenne ciepłe wieczory.

Ocena : 5

Wielkie dzięki Mariusz za możliwośc wlania jej do dzioba .
Twoje zdrowie. Miałem sobie zostawić jeszcze na jutro ale sama wlała się do kieliszka Confusedhock:
"coco jambo i do przodu"
Odpowiedz
#2
Springbank 1996-2014 , 17 latek , cask 585 , 50.1 % alc , The Maltman.

Barwa : ruda (miedziana ) woda Smile

Zapach : przepiekny zapach gumy huba - buba , mus truskawkowo - śmietankowy ( kolejny springbank co mi tak pachnie ) , trochę marcepanu. Po dodaniu wody dżem śliwkowy, powidła.

Smak : słodka sherry, orzechy, znowu powidła i na koniec nutka dymu wypierana przez gorzkie morele .

Finisz : średni, tradycyjny ( czekoladowo - orzechowy ).

Komentarz: Kolejny ciekawy Springbank , który mnie nie zawiódł. Bez wachania moge powiedzieć że to dobra whisky .

Ocena : 6 punktów


Załączone pliki Miniatury
   
"coco jambo i do przodu"
Odpowiedz
#3
Glengoyne ,07.1999 - 10.2013, 14 lat, Sherry Hohshead, MoS13044, 54.3% alk.

Barwa : jasny kasztan

Zapach : cudowne sherry, zrównoważone ( nie wiem do czego to sie odnosiło ale tak zapisałem w notatkach Smile ), z tyłu atakuje dymek za raz za czekoladą, czekolodki , alkohol dobrze ukryty, rodzynki , słodki tytoń, przyprawa do piernika.

Smak Confusedherry, skórka pomarańczowa, dużo słodyczy , sotre przyprawy w tle.

Finisz : średni, przyjemna czekolada.

Ocena : 6 ( kolejna fajna pozycja godna polecenia.


Załączone pliki Miniatury
   
"coco jambo i do przodu"
Odpowiedz
#4
Longmorn , 25.06.1996 - 25.11.2013, Sherry Butt, 60.8 % alc, 17 lat , cask 105091

Barwa : ciemny kasztan

Zapach : głęboka sherry, alkohol gra na nosie, wisienki, czereśnie, znowu słodkie wiśnie, duzo słodyczy, coś przypalonego ( może to te owoce wysuszone na słońcu )

Smak : dużo słodkości , ale alkohol nie da o sobie zapomnieć, dodaję wody i owoce stają się bardziej świeże. Bardzo przyjemnie rozlewa się w ustach, trochę czekoladek, pojawiają się przyprawy, trochę ostrości.

Finisz : gorzko, czekoladowo, morelowy, średnie i oczywiście przyjemny.

Ocena : 6.5 pkt ( rewelayjna whisky jeżeli chodzi jakoś co ceny ! )


Załączone pliki Miniatury
   
"coco jambo i do przodu"
Odpowiedz
#5
Longmorn 1992-2013 od Silver Seal, 21 latek, Sherry, 58.8 % alc

Barwa : ciemne złoto

Zapach : coś mnie trochę drapie w nosie ( to chyba alkohol Smile ) , później w nos wleciał smak czegoś przygniłego i to będą owoce takie mocno dojrzałe, przegnite. Może to dziwne ale fajny zapch dla mnie Smile, nutka dymu.

Smak: słodycz z bardzo dojrzałych owoców, troszkę ostrości, drewno ,

Finisz: tutaj bardzo mi sie podoba, jest długi i czekoladowo -karmelowy. Ten karmelowy posmak jest rewelacyjny .

Komentarz: Co by tu napisać: na plus napewno przygnite owoce dla mnie i super zakończenie. Na minus to raczej cena tej butelki . Ale podobała mi się ta whisky.

Ocena : 5 .
"coco jambo i do przodu"
Odpowiedz
#6
Bunnahabhain 1990 do Silver Seal . , 23 latka , 46.8 % , sherry cask

http://www.whiskybase.com/whisky/51131/ ... in-1990-ss

Barwa : bursztynowa

Zapach: elementy typowe dla sherry, ladnie wypełnione susznymi owocami, delikanie i przyjemnie ( bardzo dobry początek i mógłbym przykleić się nosem do kieliszka ) .

Smak: Tutaj małe rozczarowanie, elementy z nosa się pogubiły, brak połączenia z zapachem. Dość płasko i przewidywalnie.

Finisz : , średnio i jakos mi szybko mi gorzka czekolada uciekła Sad

Komentarz : Po bardzo dobrym początku liczyłem że bedzie podobnie w smaku ale tu juz było gorzej. Można sobie posączyć ale cena troche odstrasza. Mimo wszystko warto było spróbować.
Może nie ten dzień a może taka jest ta Buna ale ocena tylko na 4 .
"coco jambo i do przodu"
Odpowiedz
#7
Kavalan Solist Sherry Cask, 58.6 % Vol, SCS, cask S060821016

Barwa :ciemny kasztan, oj ciemny ( jak to ktoś :lol: powiedział , " coś ty sobie magi do kiliszka nalał :lol: ) .

Zapach: piekna bogata sherry, na bogato. Rodzynki, wiśnie w czekoladzie i alkoholu, likier, dojrzałe ciemne owoce, przegniła czarna porzeczka, guma o smaku porzeczkowym .

Smak: nie da sie przegonić czarnych owoców i znowu sherry na pierwszym planie, wykończenie czekolady,

Finisz: dość długi oczywiście z posmakiem sherry.

Komentarz : bardzo ciekawa pozycja po sherry , które jest wszedzie . Bardzo bym chciał kiedyś przekonać się co by sie stało jakby destylat spędził z 15 lat w takiej beczce . Ale niemozliwe bo " sory taki maja klimat " :lol:

Ocena : 7 punktów
"coco jambo i do przodu"
Odpowiedz
#8
Glen Elgin , Maltbarn, 1985-2014, ex-Bourbon, 122 butelki, 45.6 % alk.

Barwa : jasne złoto

Zapach Confusedłodka, babka, cukier puder, landrynki owocowe z taką białą lukrową polewą, trochę cytrusów, laska wanilii.

Smak : na początku trochę drewniano, a po chwili dobija się slodka nuta, trochę przypraw, zielone owoce.

Finisz: średnio długi, waniliowy.

Ocena : 4

Uwagi: Nie miałem dużej styczności z whisky z tej destylarni więc nie mam do czego porównywać :? :? . Ale whisky całekim przyjemna i latwa do picia.
"coco jambo i do przodu"
Odpowiedz
#9
Bunnahabhain , Maltbarn, 1987-2014, ex- Sherry, 121 butelek, 49.9 % alk


http://www.whiskybase.com/whisky/53064/ ... n-1987-mba

Barwa: jasne złoto

Zapach : owoce, grajfrut, zapach obieranego grejfruta, po chwili kwaśne jabłka,swieże brzoskwinie, wafelki orzechowo -kakaowe .

Smak : troszke alkoholowo, świeżo owocowa, po dodaniu wody słodka, orzechowa, gdzieś papryczki chili , pieprzna .

Finisz : długi, przyjemny i rozgrzewający.

Ocena :5

Uwagi : Whisky ciekawa i godna spróbowania. Brakuje mi elementów typowych dla sherry i szkoda że beczka tak wyprana Smile to ocena była by wyższa.
"coco jambo i do przodu"
Odpowiedz
#10
Mortlach, 1994-2014, MoS, cask : Sherry Hogshead ,numer MoS 14046, 53.6 alk

https://www.whiskybase.com/whisky/60631 ... h-1994-mos

Barwa : kasztanek

Zapach : oczywiście sherry, czerne frugo, kompot z suszonych owoców, słodycz, ostro na końcu, gdzieś przypalona skóra z przyprawami.

Smak: słodka sherry , czekolada z morelali i ostrością.

Finisz: długi, gorzko-czekoladowy.

Uwagi : bardzo dobry whisky. Kto lubi destylarnię Mortlach powinen spróbować Wink

Ocena : 6.5 /7 pkt


Załączone pliki Miniatury
   
"coco jambo i do przodu"
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości