Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[Z] Sampling Wyprzedażowy
#41
To i ja się wypowiem bo właśnie piję ostatniego z sampli. Każdego z nich co prawda zostało jeszcze troche ale po pierwszych próbach mogę się wypowiedzieć.
Zacznę od Nikki której nie zamawiałem ale miałem (i mam jeszcze trochę) wcześniej. Dla mnie rewelacja Smile Fajnie zbalansowana, słodkawa i nie męcząca alkoholowo mimo dość wysokiej zawartości alkoholu (51,4). Dla mnie najlepszy z blendów jakie piłem.

Wracając do sampli które zamówiłem:

Auchetoshan - American Oak
Duuużo drewna Smile fajnego drewna. Czułem się jak w stolarni, zawilgoconej Smile w zapachu jeszcze wspomnienie świeżych kokosów ze Sri Lanki. Miło i przyjemnie. Pierwszy raz coś takiego piłem. Podoba mi się!

Gragganmore 12y
lekko słodkawa, jakieś czarne porzeczki za którymi nie przepadam, niczym mnie nie zachwyciła

Dalmore 12y
kolor bardzo ładny. Słodkości po sherry a na samym końcu końca finishu Smile lekka morska bryza. Na plus!

Strathisla 1999 GM
Bardzo lekka, owocowa whisky. Dla mnie zbyt lekka. Lubie torfiaki więc może dlatego. Duży plus za posmak orzechów ale to za mało bym kupił całą butlę.

co by tu teraz? Big Grin
Odpowiedz
#42
cubus napisał(a):Gragganmore 12y
lekko słodkawa, jakieś czarne porzeczki za którymi nie przepadam, niczym mnie nie zachwyciła

Z ciekawostek, mi Craggan bardzo nie podszedł jak piłem go pierwszy raz. Aczkolwiek, kiedy dodałem wody i odstawiłem na jakieś 15 minut, smak się zmienił BARDZO i oceniłem znacznie bardziej przychylnym okiem niż przy początkowym podejściu. Zalecam więc taką operację przed ewentualnym skreśleniem jej na wieki Smile
Odpowiedz
#43
Szpachla napisał(a):
cubus napisał(a):Gragganmore 12y
lekko słodkawa, jakieś czarne porzeczki za którymi nie przepadam, niczym mnie nie zachwyciła

Z ciekawostek, mi Craggan bardzo nie podszedł jak piłem go pierwszy raz. Aczkolwiek, kiedy dodałem wody i odstawiłem na jakieś 15 minut, smak się zmienił BARDZO i oceniłem znacznie bardziej przychylnym okiem niż przy początkowym podejściu. Zalecam więc taką operację przed ewentualnym skreśleniem jej na wieki Smile

W butelce zostało sporo więc na dwa razy jeszcze będzie. Sprawdzę więc z wodą. Dzięki!
Odpowiedz
#44
Fajne jest to, że każdy ma inne odczucia. Dalmore piłem wcześniej i też mi nie poszedł. To niesamowite, że jest taka różnorodność. Whisky to królowa alkoholi !
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości