Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Co dzis na stole?
na stole Chichibu peated 2011 jako ostatni sampel po podstawkach, ale co ważniejsze na ekranie film The Angels' Share - whisky dla aniołów, bardzo polecam, odświeżyłem po latach i warto.
Odpowiedz
Film bardzo fajny.. a whisky akurat zupełnie odwrotnie Wink
Odpowiedz
pilem kilka Chichibu i mimo ogromnej starannosci, jaka wkladaja w produkcje byly raczej kiepskie, ale akurat w/w (jesli to peated 2011/2016) bardzo milo wspominam. mlody torfik jak z Caol Ila tylko bez jablek, swiezy cieply slod, wedzone lemonki... byc moze torf przykryl mi niedostatki destylatu, bo beczki tam prawie nie bylo, zalali na zaledwie 5 lat hogshead, ktora w dodatku wczesniej przez 20 lat wyplukiwala whisky z destylarni Hanyu. wlasciciel Chichibu jest potomkiem zalozyciela Hanyu i kiedy ta zbanktutowala odkupil od nich wiekszosc beczek.
niestety ta edycja dostala dwa lata temu Malt Maniacs Awards, wiec cena z 200€ podskoczyla do 1000, co ja dyskwalifikuje jako godna polecenia.

BDW: bardzo interesuja mnie whisky torfowe nie pochodzace ze Szkocji, wiec gdyby ktos mial jakies info/sample, to bede wdzieczny za PM.
życie jest zbyt krótkie, aby pić kiepską whisky
Odpowiedz
to była ta: https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/66560 i wg mnie całkiem niezła, kiepsko mi idą opisy ale miała w sobie to coś, że gdy mała kropelka trafia na język to smak momentalnie rozchodzi się po całej gębie Wink (tak kiedyś określił przyzwoite Glenfarclasy pewien Francuz którego zabrałem do DW we Wrocku i w sumie to wg mnie trafił). do tego chichibu mocno wytrawna-mam na myśli że wysuszająca i ściągająca, posmak dymu papierosowego zostaje na długo w ustach.
Odpowiedz
oj... to nie ta, przepraszam. mialem na mysli: https://www.whiskybase.com/whiskies/whi ... 011-peated
i dla scislosci: widze ze Malt Maniacs Awards dostala w 2016, a nie dwa lata temu, jak wczesniej napisalem.
życie jest zbyt krótkie, aby pić kiepską whisky
Odpowiedz
Przewagą w robieniu samplingu jest to, żeby spróbować, nie trzeba czekać na przesyłkę. Smile
Piękny dram, oj piękny! Aż żałuję, że ta druga butla się zamknęła, bo bym miał więcej na pochmurne dni.

   
Odpowiedz
Jak wrażenia?
Odpowiedz
bohun11 napisał(a):Jak wrażenia?

Chyba nie będę zdradzał tym, którzy muszą czekać. Generalnie warto było. Jest sherry, jest springbank, jest moc.
Odpowiedz
Tajemniczy sampel wygrzebany z samego dnia szafki :roll:
Gdybym musiał strzelać, to jakaś Clynelish o mocy ok. 50%
2,5/10

[Obrazek: 31688aab5d20.jpg]

Witam ponownie Big Grin
Odpowiedz
Witaj Snoop :-) :-)
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości