Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Propozycja samplingu młodzieniaszków
Sendilkelm napisał(a):Daniel, a nie 90-100 litrów (jak napisałem wyżej?) Przecież dochodzi angel's Share. A to jednak 8 lat. CHciałbym to uściślić, żeby po prostu wiedzieć.

Gdyby miała 60 litrów, to przy napełnieniu jej po brzegi rozlano by 85 butelek bez uszczerbku na ilośći alko w beczce przez 8 lat.

Ale ona w beczce Octave spędziła tylko 6 miesięcy.
Odpowiedz
Tomek napisał(a):
Sendilkelm napisał(a):Daniel, a nie 90-100 litrów (jak napisałem wyżej?) Przecież dochodzi angel's Share. A to jednak 8 lat. CHciałbym to uściślić, żeby po prostu wiedzieć.

Gdyby miała 60 litrów, to przy napełnieniu jej po brzegi rozlano by 85 butelek bez uszczerbku na ilośći alko w beczce przez 8 lat.

Ale ona w beczce Octave spędziła tylko 6 miesięcy.

NO dobrze, ale całą whisky spędziłą w beczce OCtave, czyli nadal jeśli mieliby rozlać 88 butelek, to 60 litrów to jest 85 butelek Smile

Octave ma chyba 25 gallonów czyli 95 litrów.
Odpowiedz
Octave ma 46 litrów Smile

http://whiskyscience.blogspot.be/2011/0 ... sizes.html
Odpowiedz
An Octave cask is 1/8th the size of a standard cask and contains approximately 50 litres of whisky.

Tak jak kolega wcześniej powiedział cała whisky leżakowała w normalnej beczce ( np. hogshead), w beczce typu Octave jest finiszowana . W przypadku Miltona 6 miesięcy a np. Ben Nevis aż 28 miesięcy. Stąd więc mała liczba butelek.
Odpowiedz
Hazelburn napisał(a):An Octave cask is 1/8th the size of a standard cask and contains approximately 50 litres of whisky.

Tak jak kolega wcześniej powiedział cała whisky leżakowała w normalnej beczce ( np. hogshead), w beczce typu Octave jest finiszowana . W przypadku Miltona 6 miesięcy a np. Ben Nevis aż 28 miesięcy. Stąd więc mała liczba butelek.

To możę ta butlelka, którą teraz otworzyłem i Krzysiek dostał nie leżakowała w drugiej beczce Octave?
Skoro Octave ma 50 litrów, a jest 88 butelek, to nie widzę innego wyjścia jakoby whisky, która ponad 7 lat leżakowała w "normalnej" beczce zostałą rozlana do DWÓCH beczek Octave!

50L / 0,7L (butelka) = 71 butelek, więc skąd wzięło się 17 butelek? Musieli w takim razie rozlać do dwóch różnych beczek.

p4blo napisał(a):Octave ma 46 litrów Smile

http://whiskyscience.blogspot.be/2011/0 ... sizes.html

Podawałem ten link kilka postów wcześniej, ale to co napisałem wyżej zaczęło mnie zastanawiać.
Odpowiedz
Panowie, To nie jest tak, że beczka ma równe 50,000000 L, to są ręcznie robione beczki, jedna ma 46 L, druga 54 L a jeszcze inna 61L. Tak samo jest z dużymi beczkami, one nie mają takich samych idealnie pojemności. Do tego dochodzi kwestia ile płynu do Octave się wleje, nie musi być przecież pełna. Coś się rozleje, coś wyparuje itd. Nie trzymajcie się tak kurczowo, że 50L : 0,7L = 71 butelek, bo to nie jest tak.
Oczywiście, że z dużej beczki jeśli mają np. 200L płynu do rozlania to napełnią np. 4 beczki typu Octave, ale wtedy one mają osobne numery i np. w przypadku tego Miltona jest numer beczki 837737, a w innym 835165 i rozlano tylko 49 butelek- dlaczgo? Może nie dolali do pełna w momencie napełnienia, a może beczka przeciakała albo wylwli przez przypadek, a może taka resztówka z dużej beki została?

http://whiskybase.com/whisky/50838/miltonduff-2005-dt

Mam nadzieję, że dokładnie wszystko wytłumaczyłem. Jakby coś, to 26 go września będę w DT osobiście, będę zwiedzał ich bottling hall itd. więc mogę jeszcze o coś dopytać Smile
Odpowiedz
No to wiadomo, że nie mają idealnych beczek, ale właśnie biorąc pod uwagę, że coś wyparuje (nawet 6 miesięcy), uleje się, czasami napełnią kieliszek żeby sprawdzić, to musieliby mieć moim zdaniem ok 65 Litrów, jeśli jest możliwe, żeby Octave miała 65 Litrów, to wszystko jest ok.
Odpowiedz
Ciekawa dyskusja, to wystarczy zeby Daniel zapytal jak bedzie u nich ile moze miec litrow maksymalnie beczka typu Octave, Czy np. czy wiedza jaki moze byc rozrzut pojemnosci litrowej pomiedzy beczkami tego typu.
"coco jambo i do przodu"
Odpowiedz
Oczywiście zapytam ale już mogę odpowiedzieć, że te 60-65 litrów też jest możliwe. Z tego co wiem nigdy nie przekroczyli 90 butelek z jednej beczki. Mogę kupić tego samego Miltona tylko z innej beczki i wtedy porównamy Smile
Odpowiedz
Hazelburn napisał(a):Oczywiście zapytam ale już mogę odpowiedzieć, że te 60-65 litrów też jest możliwe. Z tego co wiem nigdy nie przekroczyli 90 butelek z jednej beczki. Mogę kupić tego samego Miltona tylko z innej beczki i wtedy porównamy Smile

Tego samego tzn. Tego co leżakował 7,5 w tej samej, a tylko Octave inna? Smile
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości