Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Propozycja samplingu młodzieniaszków
Krzysiek napisał(a):Stąd ta buźka, wiem.

Nie zwróciłem uwagi Smile No cóż, ale Daniel z WhiskyMyWife, też ocenił ją wysoko 7/10 chyba z tego co dobrze pamiętam, Grzegorz chyba tak samo około 7/10
Odpowiedz
Panowie, odnośnie Miltona, rozlano 88 butelek bo beczka typu Octave ma ok 50-60 L .
Co do ocen to nie wiem, czy odczekaliście dostatecznie długo po nalaniu do kieliszka, min. 10-15 min. Wtedy mi lepiej smakował niż zaraz po nalaniu/ Ja w dalszym ciągu twierdzę , że to świetna whisky za 300zł. I chyba raczej nie ma jej co porównywać do whisky za 990zł-
Co do 94 pkt za Dufftowna... piełem i tak oceniłem Smile jest wybitny. Ale oczywiście i ten trunek może komuś nie smakować , to raczej normalne. Bartoszek próbował chyba , niech się wypowie Smile
Odpowiedz
Ja jestem zaskoczony tym brakiem finishu. Bo u mnie na poczatku było trochę gorzkawo, ale na koniec powróciła słodycz owoców.
Odpowiedz
Szkocja orzekła...miltonek w tej cenie rządzi...
A Dufftown od Cadenka jest przepyszny-bo o tym Daniel myślał nieprawdaż...piłem sampla i mam całą butlę też...
Odpowiedz
Daniel czy ty połowę beczki tego Miltoduffa wziąłeś?
Odpowiedz
Tomek napisał(a):Daniel czy ty połowę beczki tego Miltoduffa wziąłeś?

Wygłada na to że tak Smile a może i nawet całą heh
"coco jambo i do przodu"
Odpowiedz
Całej nie wziąłem Smile To reszta butelek z tej beczki.
Odpowiedz
Daniel, a nie 90-100 litrów (jak napisałem wyżej?) Przecież dochodzi angel's Share. A to jednak 8 lat. CHciałbym to uściślić, żeby po prostu wiedzieć.

Gdyby miała 60 litrów, to przy napełnieniu jej po brzegi rozlano by 85 butelek bez uszczerbku na ilośći alko w beczce przez 8 lat.
Odpowiedz
Beczka Octave to 1/8 normalnej beczki. Beczka ma 500 czy 600 litrów?
Odpowiedz
Tak by wskazywała nazwa, ale to nie do końca tak jest. Różne źródła podają różne dane. np. tu:
http://whiskyscience.blogspot.com/2011/ ... sizes.html

Z tej beczki Octave nie rozlali by 88 butelek.

Jeszcze trzeba poza Angel's Share wziąć pod uwagę to, że nie wszystko się rozlewa do butelek, degustacje w destylarni, sprawdzanie, butelki mini, etc. etc Ta Octave miała do 100 litrów moim zdaniem
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości