Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Glenfiddich
#81
problem pewnie w tym, ze te 15-20 lat to w tabelce excela kiepski % zwrotu z kapitalu. znacznie ponizej tego progu wiekowego doskonale dziala "pop marketing", a znacznie powyzej "snob marketing".
bardzo uogolniam oczywiscie, ale mam wrazenie (na podstawie statystyki nie swoich ocen), ze im wiekszy koncern i im slabsza whisky, tym wiecej w tym prawdy.
życie jest zbyt krótkie, aby pić kiepską whisky
Odpowiedz
#82
Jedyny Glenfiddich jakiego chcialbym sprobowac, to stary Excellence. Jesli wiec zbiora sie chetni i pojawi sie na jakiejs aukcji mozemy powalczyc. Ostatnio schodzil po okolo 130 funtow.
Odpowiedz
#83
PawelWojcik napisał(a):problem pewnie w tym, ze te 15-20 lat to w tabelce excela kiepski % zwrotu z kapitalu. znacznie ponizej tego progu wiekowego doskonale dziala "pop marketing", a znacznie powyzej "snob marketing".
bardzo uogolniam oczywiscie, ale mam wrazenie (na podstawie statystyki nie swoich ocen), ze im wiekszy koncern i im slabsza whisky, tym wiecej w tym prawdy.

Dobrym przykładem jest Macallan, któremu już raczej powrót do rocznikowych whisky nie grozi, za to inwestycja w destylarnie ruszyła pełną parą. Więcej alembików + więcej magazynów = więcej nas whisky wątpliwej jakości :| Poza tym wprowadzenie nasów i sprzedawanie ich drożej niż 10 lub 12 yo przy jednoczesnym wypuszczaniu edycji 30/40/50yo za astronomiczne sumy to przecież win-win situation i czysty zysk Smile

Tomek, jeżeli będzie potrzeba to chętnie się piszę na 25-50ml w zależności od dostępności.
Odpowiedz
#84
To zapisujemy:
Dostępne 600ml
50ml - Tomek
50ml - Bartek
Odpowiedz
#85
Najlepiej załóżmy wątek samplowy, już wystarczający bałagan zrobiliśmy u Fiddicha Wink
Odpowiedz
#86
Bartek tego z 1995 mogłem niedawno mieć za ok 200 funtów dreamsa za ok 130 euro plus wysyłka jakoś mam szczęście do wynajdowania okazji z G :-)
Odpowiedz
#87
Niestety ale nadeszły takie czasy że trzeba chyba rozgraniczyć dobra whisky do picia(której jest coraz mniej)
a dobra whisky pod inwestycje( choć osobiście nie lubię tego słowa bo tak na prawdę aby mówić o inwestycji trzeba sporo regularnie lokować)
najlepsza inwestycja to albo zamknięte destylarnie albo limitowane wypusty najlepiej rozreklamowanych destylarni jak Glenfiddich czy Macallan które obecnie
w smaku i wyglądzie to wibowid,
smaczne wypusty mniej znanych marek nawet jak są pyszne nie uzyskują takiego uznania wśród inwestorów którzy liczą tylko na kasę ja wiem chore ale takie głupie czasy
Odpowiedz
#88
Czy to oryginał wg was ?
http://www.ebay.de/itm/Glenfiddich-40-J ... SwAYtWGorf
Odpowiedz
#89
to by była ta
https://www.whiskybase.com/whisky/64121 ... 0-year-old

ja do ebaya podchodzę ostrożnie naczytałem się o wałach głównie południowców z fotek ciężko stwierdzić wydaje się ok a co przymierzasz się :-)
Odpowiedz
#90
Nie to jest ta:
https://www.whiskybase.com/whisky/18932 ... 0-year-old

Zastanawia mnie to, że butla nie ma indywidualnego numeru, a i chyba włąściciel nie ma pewności co do zawartości z tego co zrozumiałem kulawym niemieckim: Ich weiß nicht ob es sich um eine original Abfüllung handelt oder DUMMY handelt.Die Flasche ist aber original versiegel
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości