Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Butelki Warszawa Centrum
#1
Cześć
Sorry, nie wiedziałem gdzie umieścić.
Znacie jakiś sklep stacjonarny w Warszawie, najlepiej w centrum, z dużym wyborem butelek.
I w związku z tym pytanie.
Przelewacie whisky jak się kończy, do mniejszych butelek? Gdzieś czytałem, że jak w butelce jest mniej niż 1/3 to dobrze jest przelać do mniejszej.
Zastanawiam się czy bawić się w to, szkoda trochę, bo jednak oryginalne butle przynajmniej jakoś wyglądają, z drugiej strony, nazbierało się tych do połowy opróżnionych butelek, a stoją niektóre ponad rok i jeszcze postoją. Sam nie wiem, czy jest sens, czy skórka warta wyprawki???
pozdro
Odpowiedz
#2
Eeeeee tam, jak się ma mniej niż 1/3 butelki to nie przelewać a wypić :mrgreen:
Odpowiedz
#3
tak na mieście mówią Smile że lepiej przelać do mniejszej butelki. Decyzja należy do Ciebie, jeżeli butelka danej whisky nie jest jakaś szczególnie cenna i mało Ci obchodzą walory smakowe to możesz zostawić. Może i racja że zdecydowanie wygląda whisky w oryginalnym opakowaniu, i tez nie lubię przelewania do mniejszych buteleczek ale jak coś wartościowego niestety wypadałoby. A jak już wypiłeś tyle ile trzeba a coś Ci zalega , uzbierało się, i jak sam mówisz stoi jakiś czas i do tego jakoś Cię nie ciągnie to wystaw na samplowanie i będziesz miał z głowy Smile
"coco jambo i do przodu"
Odpowiedz
#4
A jaka jest geneza teorii, że przy mniej niż 1/3 się "psuje"? Od czego od powietrza które jest w butelce?
Odpowiedz
#5
W zasadzie wszyscy są zgodni, że resztki lepiej przelewać, ale dlaczego?...hm, chyba chodzi o utlenianie. I dotyczy to głownie tzw kastratów, podobno wersjom CS to już mniej grozi.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości