Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nie blokować
#1
Nie wiem dlaczego blokujecie temat o Bolesławcu ?
Zupełnie nie jestem tego w stanie zrozumieć.

To że ktoś kupił coś taniej i chce to sprzedać dużo poniżej ceny sklepowej to chyba bardzo dobrze.

Po co kupować flaszkę po 185 zł ? jak można ją kupić po 140 z przesyłką.

Nie popadajcie w jakiś ślepy obłęd.

Zamiast się cieszyć że można kupić tanio to wypominacie że chce na tym zarobić
Niech zarabia i da możliwość innym kupić taniej

Musicie zrozumieć jedno
Liczy się cena i nic więcej

Może już nigdzie taka się nie pojawi, może ktoś się pomylił i wystawił cenę w sklepie o 100 zł mniej.
Zamiast się cieszyć że chłopak jest obrotny i oddaje wam przysługę to go piętnujecie

Myślę że wasze wypowiedzi nie są zupełnie przemyślane Smile

Cieszyć się trzeba
i to bardzo
że można kupić coś taniej niż w sklepach

To tyle będzie z mojej strony w tym temacie
Pozdrawiam
#2
Żeby sprzedawać w taki sposób alkohol, to trzeba mieć akcyzę.

Powyższym postem chcesz powiedzieć, że wątek: viewtopic.php?f=5&t=4 można usunąć, bo zamiast publikować gdzie jest coś tanio, lepiej samemu kupić i wstawić ofertę tu na forum?

Zupełnie nie chodziło o to, że chce zarobić, ale forum zostało wg mnie potraktowane po chamsku. Na innym forum pochwalił się za ile kupił, porozmawiał o tym, po czym zarejestrował się u nas, żeby sprzedać drożej. Czemu nie wystawił tam oferty za 140 zł? Tam też można sprzedawać. A no bo tam się już pochwalił, więc żeby nie wyszło, że zarobi sobie na tym, przyszedł tu, jako nowy z ofertą sprzedaży. Wg mnie nie jest to fair i zupełnie nie chodzi o sam zarobek.
#3
Może i nikt by się nie przyczepił, gdyby na BOW nie byla podana kwota zakupu. Tu nie chodzi o to, że chce ją sprzedać taniej niż normalnie chodzi i zarobić, tylko mógł to zrobić w inny sposób (np sample), domyślając się, że większość użytkowników Smaku jest na BOW. Ok, jak chce być obrotny, to niech trochę pokupuje buteleczek 100ml i tak na tym wyjdzie na swoje i nikt nie będzie się czepiał. Albo po prosty po koleżeńsku dołoży 10 zeta i wtedy też będzie ok.
#4
Ja tam bym w tematy akcyzy nie wchodził, bo okazałoby się, że samplować nie można Wink

Kolegom, w moim odczuciu, chodziło o to, że ktoś chciał nas potraktować jak frajerów. Tworzymy jakąś tam grupę i taki sposób zarabiania na podstawce (której według mnie cena jest bardzo atrakcyjna) wydał się nie fair. Tyle.
Gdybyś tu był wcześniej to mógłbyś wiedzieć, że jeździły kartony pomiędzy nami z flaszkami kupionymi po okazyjnych cenach. Ja jeździłem po nie do Kostrzyna czy Berlina, a chłopaki kupowali mi w Warszawie.
#5
A co to kogoś obchodzi po ile kupił ?
Jakie ma znaczenie to że się tym pochwalił na bow ?

Jeśli kupuję butelkę alkoholu i jest na niej akcyza to mogę ją sprzedać komu tylko chcę
Kupiłem ją legalnie i uiściłem w cenie należny podatek

Można dyskutować że sprzedaje ją drożej niż kupił
Ale jeśli by ją kupił za np. 15 zł to chyba nie oczekujecie że za tyle ją wam sprzeda

Jeżeli już to ważna jest jedna kwestia
że sprzedał drożej jak kupił
czyli na niej zarobił

ale to w żaden sposób nie dotyczy forum
to on ewentualnie musi zapłacić podatek od zysku o ile przewiduje to Polskie prawo
ponadto z tego co wiem można handlować małymi ilościami towaru - do jakiejś sumy są one zwolnione z podatku
#6
A odnośnie koleżeństwa
Oczywiście w pełni to rozumie
Pomaganie sobie i bezinteresowność jak najbardziej jestem za

Ale forum jest otwarte dla wszystkich

On nie musi się z nikim kumplować
Chciał sprzedać legalnie zakupiony towar

A co do samplowania
Myślę że jak sampluje osoba prywatna to jest legalne
Kupiłeś legalny towar
Możesz zrobić co z nim chcesz

Także proponuje zdjąć logo sklepu i niech sampluje pod swoim nikiem
#7
Wpadłem na taki pomysł
Aby zamiast działu sprzedam
Był dział - odstąpię po znajomości
i - odkupię po znajomości
#8
nie lubię pić napisał(a):Wpadłem na taki pomysł
Aby zamiast działu sprzedam
Był dział - odstąpię po znajomości
i - odkupię po znajomości
WOW !! troszkę się nakręciłeś.
Pozdrawiam Grzegorz

[Obrazek: MFW+drinking+whisky+Apple+Juice+_420e695...05c4f8.gif]

<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.youtube.com/watch?v=boanuwUMNNQ">http://www.youtube.com/watch?v=boanuwUMNNQ</a><!-- m -->
#9
A może dział nabijam sobie posty zamiast edytować ?

nie lubię pić napisał(a):A odnośnie koleżeństwa
Oczywiście w pełni to rozumie
Pomaganie sobie i bezinteresowność jak najbardziej jestem za

Ale forum jest otwarte dla wszystkich

On nie musi się z nikim kumplować

Bo takie są podstawy tego forum. Jeśli nie zrozumiełeś do tej pory, to może źle trafiłeś.
#10
A co daje nabijanie postów ?

Jakbym był młodszy to by mi to imponowało Smile

Teraz niestety wystarcza mi już miła rozmowa a ilość postów jest tylko ilością postów

A co do zmiany nazw działów to wydaje mi się że jest to dobry pomysł
To forum o alkoholu a nie znaczkach
towar z akcyzą jest dość nietypowym towarem który jest obwarowany różnymi przepisami
Także sprzedaż a odstąpienie dla znajomego to dwie odrębne sprawy


Cytat - Bo takie są podstawy tego forum. Jeśli nie zrozumiałeś do tej pory, to może źle trafiłeś - Koniec Cytatu


To czy ja zrozumiałem czy nie nie ma żadnego znaczenia

Ja nie sprzedaje z zyskiem i mowa nie jest o mnie

Zaprezentowałem swój pogląd na dany temat i tyle
A to czy ktoś się z nim zgadza czy nie to już zupełnie inna sprawa Smile


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości