Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Glenlivet
#41
Szkoda, bo kiedyś planowałem kupić.
Ciekawostka - Nadurra z beczki po sherry. Oczywiście - NAS: http://www.whiskybase.com/whisky/57396/ ... so-matured
Odpowiedz
#42
droho napisał(a):A u nas była w promocji w Lidlu Confusedhock: Przedziwna polityka firmy, jeśli brakuje im destylatu na 12stkę to po cholerę sprzedawali ją na kontenery do sieci dyskontowych?

EDIT: A może to właśnie pokazuje że przechodzenie na NASy to efekt przemyślanej polityki, a nie kończenia się zapasów?


Moim zdaniem problem tkwi nie w braku destylatów tylko w braku (wystarczająco) dobrych beczek po sherry w takiej ilości jakiej wymaga tego aktualny popyt światowy na whisky. W takiego NAS-a można wlać jakąś część słabszych destylatów leżakowanych w wyjałowionych już całkowicie beczkach. W taki sposób destylarnia pozbywa się słabszego towaru a do tego podnośi jednocześnie wartość wypustów z określonym wiekiem i, w pewnym sensie, przygotowuje sobie marketingowo rynek pod kolejne akcje typu "forgotten casks - revival of the 12yo" czy jakkolwiek to będzie się wtedy nazywać.
Odpowiedz
#43
Na nadrurrę oloroso sam się czaiłem długo na różnych Duty Free. Problem niestety jest taki, że wysłałeś link do wersji w CSie, i to taka mnie interesowała. Niefortunnie, jedyne wersje jakie ja spotykałem, to rozcieńczone bodaj do 46% czy tam 48%. Z opinii jakie czytałem to wersja CSowa znacznie ciekawsze doznania oferuje od tego 'kastrata'.
Odpowiedz
#44
Nadurra też? Sad poszaleli. Chyba muszę kupić dopóki jest bo mam na liście "do spróbowania"

Ciekaw jestem czy inne destylarnie pójdą w tym samym kierunku co Glenlivet. Podejrzewam, że problem (czy to brak destylatu czy to brak beczek) dotyka wszystkich w mniejszym lub większym stopniu więc myślę, że tego typu sytuacje mogą się powtarzać u innych producentów whisky. Okaże się jeszcze, że podstawki mogą być inwestycyjne Smile
Odpowiedz
#45
Wygląda na to, że degradacja zasobów Glenliveta postępuje.
Glenlivet Polska odpowiedział na pytanie o zniknięcie Nadurry:

The Glenlivet Polska czy Nadurra już na dobre zniknęła z polskiego rynku?

The Glenlivet Polska obecnie produkt nie jest dostępny, bo globalne zainteresowanie przekroczyło możliwości produkcyjne destylarni. Gdy tylko coś w tej kwestii będzie miało się zmienić, to z pewnością dowiecie się o tym jako pierwsi Pozdrawiamy!

Wygląda też że to nie koniec, bo znalazłem coś takiego:

I also fear that this is not the end of this development. The Glenlivet 21 Archive is already gone, only the remaining stock is now sold for steep raising prices. And no one knows what will happen to the 15 and the 18 years old. I assume that the prices will go way up this year.
Odpowiedz
#46
Nie będę się zabijał ani też płakał po Glenlivet. Jeżeli taka jest ich wola niechaj tak czynią Smile
Odpowiedz
#47
Bartek napisał(a):Nie będę się zabijał ani też płakał po Glenlivet. Jeżeli taka jest ich wola niechaj tak czynią Smile

A ja Wam mówię że idzie koniec świata Confusedhock:
"coco jambo i do przodu"
Odpowiedz
#48
A ja coś tak czuję, że to "sztuczny tłok" w celu zwiększenia dochodów i uzasadnienia bezzasadnej podwyżki cen.
Odpowiedz
#49
malthead napisał(a):A ja coś tak czuję, że to "sztuczny tłok" w celu zwiększenia dochodów i uzasadnienia bezzasadnej podwyżki cen.

To racja i jeszcze teraz będą mogli śmiało wprowadzić NASy , bo przecież wszystko się kończy.
"coco jambo i do przodu"
Odpowiedz
#50
A za 20 lat okaze sie, ze znowu jednak wiek ma znaczenie Wink
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości