Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Whisky dla początkującego
#1
Witam, zbliżają się moje urodziny i zostałem poproszony o wybranie sobie prezentu. Pomyślałem, że będzie to dobra okazja na kupienie sobie butelki porządnej single malt. Tutaj pojawia się moje pytanie: Jaką wybrać na początek? Słyszałem o Glennfiddich, Lagavulin, Auchentoshan. Budżet to około 150 zł. Pozdrawiam.
Odpowiedz
#2
jasiek196 napisał(a):Witam, zbliżają się moje urodziny i zostałem poproszony o wybranie sobie prezentu. Pomyślałem, że będzie to dobra okazja na kupienie sobie butelki porządnej single malt. Tutaj pojawia się moje pytanie: Jaką wybrać na początek? Słyszałem o Glennfiddich, Lagavulin, Auchentoshan. Budżet to około 150 zł. Pozdrawiam.

Wolisz coś łagodnego czy ostrego, słodkie, śmierdzące, dymne? Wszystko zależy od preferencji... Do kwoty 150 zł to ciężko coś wybrać będzie, bo dużo rzeczy, podstawowych kosztuje więcej, a i tak nie są tego warte. Podaj jakieś preferencje, to coś znajdziemy.
Odpowiedz
#3
Marzy mi się nuta suszonych owoców, wanilii, karmelu, czyli raczej coś łagodniejszego.
Odpowiedz
#4
będzie ciężko. ostatnio coś takiego kupiłem i zapłaciłem ponad 300. tyle ze funtów Sad((
Odpowiedz
#5
Z łagodnych do 150 to jakiś Speyside, Aberlour moze Balvenie? Doublewood jest chyba wlasnie w tych okolicach cenowych. Glen Elgin 12yo też jest łagodny i mi osobiście bardzo smakuje.
Odpowiedz
#6
Kup Glenfiddich 12YO można go dostać 350ml będzie taniej , a na próbę wystarczy Big Grin
Sporo maniaków od niego własnie zaczynało - gruszki , cytrusy , miód .
Pozdrawiam Grzegorz

[Obrazek: MFW+drinking+whisky+Apple+Juice+_420e695...05c4f8.gif]

<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.youtube.com/watch?v=boanuwUMNNQ">http://www.youtube.com/watch?v=boanuwUMNNQ</a><!-- m -->
Odpowiedz
#7
Z łatwo dostępnych (cena też się zgadza) i smakowo przez Ciebie opisanych jest też Glenmorangie 10YO.
Odpowiedz
#8
Przejdę się po sklepach monopolowych i zobaczę, co można dostać. W marketach widziałem tylko Glenfiddich i Glenmorangie, no i oczywiście cała gama blendów, ale nimi raczej nie jestem zainteresowany. Może znajdę jeszcze coś ciekawego.
Odpowiedz
#9
Jasiek a skąd jesteś? Może doradzimy Ci gdzie konkretnie masz iść bo w byle monopolowym poza blendami to za dużo SM też nie znajdziesz.
Odpowiedz
#10
Najlepiej wejdź na bestwhiskymarket.com i wybierz butelki do 150zł Smile

Ja bym polecił Arrana 10YO lub Mortlacha 2003 10YO od The Ultimate.

Przepraszam za reklame Smile
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości