Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wasze opinie???
#1
Witam, chciałbym abyście podzieli się Waszymi opiniami o tych whisky. Planuje je kupić i jestem ciekaw co o nich sądzicie , dodam ze nie lubię whisky ciężkich torfowych, ziemnych raczej coś delikatnego, owocowego , słodkawego
Glenkinchie 12 YO , Glendronach 12 , Whisky anCnoc 12 YO, Glenfarclas Aged 10 Years Single Malt Scotch Whisky, Singleton Sunray, Old Pulteney 12 yo, czy może lepiej kupić rodzinkę Cardhu 18, 15, 12 Gold??? :roll: ewentualnie co polecacie do 1000zł, dodam że wole 3-4butelki a dobre niż 10 a przeciętnych
Odpowiedz
#2
Ja osobiście z wymienionych wybrałbym Glendronach 12 i anCnoc 12
Odpowiedz
#3
Na początek warto odpowiedzieć sobie na pytanie czy chcesz kupić od razu całe butelki.. Jak nie bardzo wiesz co kupić, to pewnie jak większość osób tutaj mogę polecić sample, wtedy za dużo mniejsze pieniądze można spróbować bardzo różnych whisky i dopiero kupić te które się spodobają.
Bo co do samego polecania, to każdy może polecać coś innego, albo ze względu na własny gust, albo też poleca to co już pił i zna Wink a to niekoniecznie musi być obiektywne i odpowiadać Twojemu gustowi Smile

Jeżeli jeszcze nie napotkałeś, to poniżej link do tego co sam mam dostępne do spróbowania:
https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... 1868647493
Odpowiedz
#4
Dzięki za radę ale bardziej interesuje mnie cała butelka niż sample, butelkę to albo wypije jak będzie mi smakowała albo wypija znajomi jak wpadną tak czy inaczej nie zmarnuje się albo oddam komuś w prezencie cała a taki mały sampl to tylko smaku narobi... wiem ze opinie nie będą obiektywne tylko subiektywne ale właśnie o to mi chodzi jakie kto miał odczucia pijąc dane whisky czy mu smakowało czego oczekiwał itd
Odpowiedz
#5
No to dobrze, jeżeli jakiś sampel smaku narobi, to prosta droga żeby mieć na półce butelkę whisky która naprawdę smakuje Smile
Ale jeżeli chodzi o całe butelki, to temat rzeka.. chcesz opinie na temat tych co wymieniłeś?
Z tych bym wybrał w kolejności:
1. Glendronach
2. Old Pulteney, Glenkinchie
Ale to wszytko takie podstawki w okolicach 130-150zl, czyli rzeczywiście przeznaczajac 1000zl będziesz miał 8-10 średnich butelek, a chcąc 3-4 trochę lepsze to trzeba by celować w przedział cenowy 250-330zl za sztukę. I tu już więcej jest o czym porozmawiać Wink
Odpowiedz
#6
Czyli co polecasz w przedziale 250 do 350 złotych??? Może być nawet coś do 500et. Myślę o ballantines 21 i cardhu 18
Odpowiedz
#7
Czy nie lepiej spróbować przed zakupem ? Sample to najlepsze rozwiązanie.
Odpowiedz
#8
jesteś chyba mocno niezdecydowany zarówno co do budżetu jak i do tego co się z tym zakupem stanie... kupiłbym sampli od FinestCaska za połowę a za drugą wziął cokolwiek w dobrej promocji i ładnej butelce skoro i tak los butelek trudno przewidzieć Wink
Odpowiedz
#9
Co Wy tak z tymi samplami. Chcę konkret butelkę a nie jakieś mini. Nie będzie mi smakowało to wstawię do barku i wrócę do niej za jakiś czas. Chociaż to jeszcze mi się nie zdazylo że jakieś whisky mi nie smakowało może dlatego że nie piłem jeszcze whisky mocno torfowych co najwyżej highland 10 i 12. A cena mi się nie zmienia bo pisałem że szukam czegoś do 1000,ale nie jednej butelki tylko minimum 2,3 butelki
Odpowiedz
#10
a jesteś już pełnoletni? Smile
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości