Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Whisky Jakubiak
#11
PawelWojcik napisał(a):jaki rynek taka whisky...
chyba... bo z mojej strony to tylko teoretycznie, a koledzy z innych beczek jeszcze nie dali info jak to smakuje... (czekamy).
natomiast starego prawdziwego przeboju w starej dobrej cenie prawie nikt nie chce (to sampling Wiktora z BOW przez uprzejmosc Tomka):
viewtopic.php?f=14&t=1786&p=47401#p47401
:evil:
Pawle, a jak może smakować 3 letnia whisky leżakowana w nowych, polskich beczkach? Nie, no trochę się zgrywam - jest bardzo dużo cierpkich tanin, ale przynajmniej nie ma warzywniaka jak u Kozubów. No i destylat sam w sobie jest łagodny. Zapach intrygujący, finisz nawet przyjemny, miodowy. Dwa punkty można przyznać, jeśli kogoś ten tartak nie odrzuci. Aktualnie mamy mocne skojarzenia z leżakowaną grappą.
Niestety jak u wszystkich polskich producentów whisky, jest problem/nieznajomość tematu beczki. Jeśliby zastosowano na przykład beczki po burbonie i ewentualny krótki finisz w jakichś intensywnych bekach, ta whisky zebrałaby entuzjastyczne opinie. Tak, jest po prostu do dopicia.
Odpowiedz
#12
@zinnejbeczki
bedzie jakies szczegolowsze sprawozdanie z Waszej wizyty u Jakubiaka?
życie jest zbyt krótkie, aby pić kiepską whisky
Odpowiedz
#13
Tak, najprawdopodobniej dzisiaj Smile
Odpowiedz
#14
W ogóle to bardzo się cieszę, że sampling się zamknął. Niestety ze względu na to że między świętami a nowym rokiem praktycznie mnie nie będzie w domu prawdopodobnie wysyłka dopiero po nowym roku.
Odpowiedz
#15
a bo to bardziej interesujace, niz kolejny sampling "podstawek" na na 2-3 punkty Wink
w moim przypadku do konca lutego nie spieszy sie.
życie jest zbyt krótkie, aby pić kiepską whisky
Odpowiedz
#16
dzięki za sampelka. przypomniało mi się jak smakuje dobry bimber.
Odpowiedz
#17
Ale przynajmniej nie wali rosołem, czego można by się spodziewać po polskim virgin oaku Wink
Odpowiedz
#18
Czy z osób, którym sampla miałem przetrzymać, ktoś jeszcze (poza soma) życzy sobie odebrać (względnie przekazać komuś) na W&F?
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości