Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ardbeg MoS 1991, 17/185
#1
Cześć

Pojawiła się koncepcja rozsamplowania butelki Ardbega rocznik 1991, butelkowany 2014. Sampling dojdzie do skutku gdy uzbiera się dość chętnych.
Gdyby ktoś był zainteresowany całą butlą to zapraszam tutaj.

Cena 50ml: 220 zł, wolałbym mniej nie lać, ale że tanio nie jest to niech będzie:
Cena 25ml, 110 zł,

Plus przesyłka, ewentualnie odbiór osobisty w Krakowie (centrum).

Podaruj sobie odrobinę luksusu :D

--------------
Pozostało 650ml

Chętni:
PawelWojcik - 50ml
#2
potwierdzam, 50ml poprosze.
życie jest zbyt krótkie, aby pić kiepską whisky
#3
Zbiju, fajnie że ruszyłeś z samplingiem, ale butelka ta dostępna jest od ręki na wb ~500zł taniej. Szanujmy się proszę...
#4
A wiemy, że początkowo była znacznie tańsza. Dobra oferta byłaby po środku. Co do samej whisky to dla mnie to jest petarda. 8/10
#5
Cytat:Cena 50ml: 220 zł, wolałbym mniej nie lać, ale że tanio nie jest to niech będzie:

To może sample po 100ml, będzie tylko 7 do rozlania, nie przemęczy się kolega


Cytat:Podaruj sobie odrobinę luksusu Big Grin

Do czego to niby miało być.. to nie targ rybny, plac kupiecki czy akwizycja w wykonaniu domokrążcy.. szanujmy się


Cytat:Cena 50ml: 220 zł

https://www.whiskybase.com/market/browse?whisky=60427

Na tym forum nie zarabiamy.. samplujemy whisky dla siebie i innych bo to nasza pasja, trochę więcej powagi i szacunku dla nas
#6
BDW: a jakie sa zwyczaje tu odnosnie "wynagrodzenia" dla samplujacego? nic? dram? dwa?
wiem dokladnie jak jest to przyjete w Rosji, bo najwiecej tam kupuje. cena za 1ml to praktycznie zawsze koszt zakupu plus transport z 100% ubezpieczeniem (kurier, 95% to DHL) podzielony przez 600ml w przypadku butelki 700ml. czyli samplujacy zostawia sobie 100ml. cena butelki oczywiscie jest najnizsza na rynku, czesto samplujacy pokazuje zrodlo zakupu lub scan rachunku. po rozlaniu dochodzi koszt butelkeczki (zawsze 0,5$) i wysylki (tu indywidualnie, bo balszaja strana).
życie jest zbyt krótkie, aby pić kiepską whisky
#7
Nie wiem Pawle jakie są zwyczaje, mogę tylko wypowiedzieć się za siebie. Ja nic nie mam z samplingów oprócz satysfakcji.. a dla mnie to bezcenne. Natomiast wielokrotnie się zdarzało iż musiałem dopłacać do samplingów z różnych; często nie przewidzianych powodów, ale pomińmy to.
#8
a widzisz... jesli placisz za "swojego" sampla, to zwyczajnie niesprawiedliwe jest.
oczywiscie Rosja jest specyficzna, ale chociaz 50ml i koszt przesylki z pelnym ubezpieczeniem powinny byc przyjetym standartem.
życie jest zbyt krótkie, aby pić kiepską whisky
#9
Może i masz rację Wink

Nie zmienia to jednak mojej powyższej wypowiedzi w tym wątku i tego co myślę o pewnych sprawach związanych chociażby z samplowaniem na forum i podejściem co po niektórych do tej kwestii
#10
ja napisalem BDW, zeby to bylo "obok", a nie "na tamat".
na temat: absolutnie zrozumiale jest, ze sie wku.....s w tej sytuacji.
życie jest zbyt krótkie, aby pić kiepską whisky


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości