Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Whisky dla początkującego
#1
Whisky pije od dawna, ale raczej tylko blended, chciałem spróbować wreszcie jakiegoś single malta. Cena do 200zł i przede wszystkim ma być łagodny bo takie lubię.
Wujek ,który pija whisky polecił mi z tańszych maltów na początek Tyrconnell czy to dobry wybór?
Odpowiedz
#2
Poszperaj na forum, bo chyba taki topic juz byl ...
Odpowiedz
#3
Znalazłem temat nazwany zresztą podobnie gość też szukał czegoś łagodniejszego i ktoś polecił GLENFIDDICH 12yo piłem i dla mnie to nie jest łagodne whisky. Wiem pisałem ,że nie piłem SM ,ale tego piłem kiedyś wuja przyniósł przypomniałem sobie czytając temat.
Odpowiedz
#4
Kup sobie Glenlivet 15 albo glendronach 12 Smile
Odpowiedz
#5
wncvirus napisał(a):Kup sobie Glenlivet 15 albo glendronach 12 Smile


Ok biorę pod uwagę, a wypowie się ktoś o Tyrconnell ,który mi kolega polecał? Jest dość tania bo chyba 100 za 0,7
Odpowiedz
#6
przypomina "to cos" rozcienczenie szkockiej SM spirytusem rektyfikowanym i woda. co kto lubi... natomiast w mojej opinii nie oznacza to wcale "lekkosci". faktycznie jest malo aromatow, ale przez to alkohol nie jest przykryty. z lodem bedzie OK :lol:
jesli "na poczatek" i musi byc taka lekkosc, ale schowany alkohol, to Auchentoshan 12 (jest rowniez 3-ktotnie destylowana).
a jeszcze lepiej kup sobie po 50ml kilku podstawek i przekonasz sie, co Ci smakuje. np. tu: viewtopic.php?f=14&t=1502&start=10
życie jest zbyt krótkie, aby pić kiepską whisky
Odpowiedz
#7
Chyba to co poradził PawelWojcik będzie najszybszą drogą do rozeznania w świecie single malt. Za 200zl które chcesz na początek przeznaczyć możesz kupić powiedzmy ok 15 różnych podstawowych single malt po 50ml. To już pozwoli na jakieś rozeznanie, porównanie, określenie kierunku które bardziej Ci smakują. Po 15 spróbowanych możesz już podjąc decyzję np. żeby kupić całą butelkę tej którą ocenisz jako najlepszą, albo próbować szukać dalej, próbować trochę droższych sampli. Sam mam duży wybór butelek, więc mogę pomóc, w wyżej wskazanym wątku zamieszczana była lista, ewentualnie bardziej aktualna poniżej w linku:
https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... 1868647493
Odpowiedz
#8
również polecam Ci spróbować kilka sampli i zobaczyć co z czym i jak, lepiej wydać 20 zeta na sampelka i stwierdzić, że to nie to niż kupować całą flaszkę za 200 a biorąc 10 sampli jest szansa, że znajdziesz coś fajnego do zakupienia w ilości całej flaszki
oferta FinestCask'a jest aż nadto szeroka, skorzystaj.
Odpowiedz
#9
kahu napisał(a):również polecam Ci spróbować kilka sampli i zobaczyć co z czym i jak, lepiej wydać 20 zeta na sampelka i stwierdzić, że to nie to niż kupować całą flaszkę za 200 a biorąc 10 sampli jest szansa, że znajdziesz coś fajnego do zakupienia w ilości całej flaszki
oferta FinestCask'a jest aż nadto szeroka, skorzystaj.

Dzięki to rzeczywiście dobry pomysł Smile
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości