Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Butelki warte polecenia ze średniej półki cenowej
#1
Hej. Dyskusja w watku o Benrinnesie 1982 TB zaczela sie troche rozchodzic poza temat Sherry, wiec, zeby nie smiecic w tamtym temacie postanowilem zalozyc nowy.
Ma on dotyczyc polecanych przez Was butelek ze sredniej polki cenowej (w moim rozumieniu to sa mniej wiecej kwoty rzedu 400-800zl) o bardzo dobrym stosunku jakosci do ceny. Wazne zeby nie sugerowac sie zadnymi marketingowymi wypustami, czy wyjatkowo unikalnymi butelkami o watpliwej jakosci samej whisky. Ma sie liczyc tylko jakosc samego destylatu i cena.
Na pewno piliscie wiele takich solidnych pozycji, ktore moze jeszcze dzis nie sa az tak drogie, a w przyszlosci moze juz ich brakowac w rozsadnych cenach. Warto je zakupic czy to do degustacji terazniejszej czy jako inwestycja dla samego siebie, do wypicia w przyszlosci przy dobrej okazji. Ja np jakis czas temu poprzez forum BOW kupilem za 139 euro (czyli ponizej 600zl) Single Caskowego Springbanka 18yo 58,7% (bottling dla The Nectar), ktory byl naprawde swietny. Nie mam jakiegos wielkiego doswiadczenia, ale to byla jedna z lepszych whisky jakie pilem a cena wcale nie powalala. Ponizej link:

https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/60473

Pozdrawiam i zachecam do podzielenia sie pomyslami
Odpowiedz
#2
Tylko że widzisz, tu temat jest o tyle trudny, że nie ma butelek o permanentnie bardzo dobrym stosunku jakości do ceny w przedziale o którym rozmawiamy. To się za szybko zmienia. Przykład z Twoim Springbankiem, który za 139€ pewnie jest bardzo dobrą łychą, ale obecnie jest na wb dostępna jedna butelka za 100€ więcej - czy wciąż jest to taka okazja za 240€? No właśnie Wink Na tym niestety polega specyfika tego segmentu, kolejne beczki szybko rotują, te co już zeszły drożeją; trzeba więc próbować na bieżąco jak największej ilości rzeczy i jeśli trafi się jakiś dobry strzał, próbować kupić w cenie nie tak odległej od wyjściowej. Trochę mam wrażenie oczekujesz podania odpowiedzi na tacy, ale obawiam się że tak się nie da - możemy podyskutować co było zajebistą whisky za niewielkie pieniądze pół roku temu, rok temu, trzy lata temu - przy czym wszystkie one w tym momencie podrożały już całkiem pokaźnie.

A żeby puścić jakiś przykład, to myślę że obecna promocyjna cena w M&P za SC Glendronacha 95 - 480zl - to właśnie w dzisiejszych szalonych czasach dobra relacja cena/jakość i chyba ostatnia okazja do dostania GD z lat 90 za okolice 110€.
Odpowiedz
#3
Wlasnie o to mi chodzi zeby informowac na biezaco o tych dobrych strzalach bo indywidualnie nie jestesmy w stanie probowac az tak duzo tego co wychodzi.

A przy okazji mozesz wrzucic linka do tego gkendronacha co podales w przykladzie bo z telefonu ciezko mi znalezc a poki co nie bede mial dostepu do kompa
Odpowiedz
#4
Napisalem w watku dotyczacym powyzszego Springbanka na BOW, ze fajnie by bylo jakby Wiktor znowu ogarnal dla forumowiczow jakas dobra whisky w niezlej cenie. Odpisal:

Cytat:ktos jeszcze bylby chetny na butelke?
i jakie sa oczekiwania? cenowe, jakosciowe, profilowe?

Zachecam do podawania swoich oczekiwan w temacie, bo moze z tego wyjsc cos naprawde wartego uwagi. Podaje link:
http://bestofwhisky.pl/forum/viewtopic. ... 0610#30610
Odpowiedz
#5
https://www.whiskybase.com/whiskies/whi ... onach-1995

to ten GD. Nie jest jakiś wybitny wśród dronachów lat 90, ale to w końcu Dronach lat 90, więc uczciwe 5-6p. Wink
Odpowiedz
#6
Neptune napisał(a):https://www.whiskybase.com/whiskies/whis...onach-1995

to ten GD. Nie jest jakiś wybitny wśród dronachów lat 90, ale to w końcu Dronach lat 90, więc uczciwe 5-6p. Wink


Hej!

Ten Glendronach jest do kupienia w sklepie w Warszawie, czy w pozostałych salonach MP również? Czy to jest jakaś globalna promocja u nich, czy trzeba mieć kartę stałego klienta?
Odpowiedz
#7
Chodzilo mi o link do promocji w m&p za 480zl bo slabo mi dziala ich strona na telefonie. Cgyba ze to jakas nieoficjalna promocja i nie ma tej oferty na stronie
Odpowiedz
#8
Nie ma linku do promocji. Trzeba wybrać się do sklepu z książeczka rabatowa która dostaje się na festiwal alkoholi mocnych organizowany przez m&p i wtedy masz rabat w wysokości 40% na butelkę. W sklepie na stronie kosztuje chyba 810 zł
"coco jambo i do przodu"
Odpowiedz
#9
czyli jak się nie ma książeczki - nie ma żadnej promocji ?


Tak jak podejrzewałem. Szkoda - ja przykładowo książeczki nie mam, a być może bym chciał skorzystać. Takim sposobem 100 euro na "Glendronacha z promocji" wydam pewnie jak zwykle - za granicą.
Odpowiedz
#10
WhiskyFan napisał(a):czyli jak się nie ma książeczki - nie ma żadnej promocji ?


Tak jak podejrzewałem. Szkoda - ja przykładowo książeczki nie mam, a być może bym chciał skorzystać. Takim sposobem 100 euro na "Glendronacha z promocji" wydam pewnie jak zwykle - za granicą.

A z jakiego miasta jesteś ? Jest tu pewnie sporo osób co było na festiwalu i pewnie mają książeczki i robią zakupy . Nie wiem jak w tym roku ale ostatnio można było robić zakupy przez tydzień. Jak się dobrze dogadasz ze sprzedawcą to i bez książeczki sprzeda w promocyjnej cenie. Jutro skoczę do Krakowskiego M& P i dam znać jak to widzą.
"coco jambo i do przodu"
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości