Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
BOURBON Madness x13(14) + Straight Rye x2 + DOKŁADKA
#21
tomash napisał(a):Zrobiłeś mi dzień tym wpisem, dziękuję.
Na Wellera w różnych wersjach poluję od jakiegoś czasu. Gdzie kupujesz? Ceny, np. 12yo w Domu Whisky są odjechane.

Dobrze wiedzieć, że jest nas (entuzjastów USA) coraz więcej Smile Weller w europie to nie jest prosty temat... Ja tego 12YO kupiłem ostatnią butelkę w DW w cenie około 300 zł a teraz poszło pod sufit. Na LMDW też pokazało się ostatnio kilka butelek w znośnej cenie ale nie zdążyłem kupić (i tak był limit 1/osobę). Teraz trzeba czekać na nowe bottlingi bo już mało gdzie co zostało. Wersja Antique to też BDB bourbon ale 12YO to faktycznie kosmos. Jak gustujesz w Weller-ach to też polecam sprawdzić Maker's Mark CS - nie piłem jeszcze więc nie wiem czy warto polecać ale to też "pszeniczny" bourbon wiec fajnie sobie porównać bo nie ma ich wiele na rynku: Wellery, Van Winkle, Larceny, Old Fitzgerald, Rebel Yell (też z Heaven Hill) no i właśnie Maker's Mark. Więc w sumie są 3 destylarnie które wydają bourbon z pszenicznego MashBill'a.
Odpowiedz
#22
Rebel Yell i Maker's Mark (podstawowy, nie znam tego CS) to nudy. Ale Wellera 12yo kiedyś spróbowałem i kapcie mi spadły Smile
http://rudeduchy.pl/ - kolejny blog o whisky
Odpowiedz
#23
Poproszę
1,6,7,11 - po 50ml
Odpowiedz
#24
Kriss napisał(a):Poproszę
1,6,7,11 - po 50ml

Dopisane. Ciekawe wybory Smile
Odpowiedz
#25
Pod namową niemieckich kolegów z grupy Bourbon Lovers zdecydowałem się otworzyć jeszcze 4 kolejne, ciekawe butelki bourbona. Może ktoś jeszcze będzie chciał sobie to dodać.

16) Evan Williams 8YO / 43.0%
WB: https://www.whiskybase.com/whisky/94326 ... 8-year-old
[info: bottling z lat 1980, beżowa etykieta.]

17) Blanton's The Original Single Barrel / 46.5%
WB: [czekam na dodanie]
[info: Wersja butelkowana 8-15-89 czyli w 1989 roku (Blanton's istnieje od 1984) - jeszcze przed zakupem destylarni Buffalo Trace przez Sazerac'a.]

18) Woodford Reserve Distiller's Select / 45.2%
WB: https://www.whiskybase.com/whisky/94081 ... ers-select
[info: Batch #3 jeszcze zatwierdzany przez poprzedniego Master Distiller'a (Lincoln Henderson) kiedy to batche miały jeszcze ok. 1000 skrzynek i zestawiany był z destylatów Early Times a tylko leżakowanych w Woodford (od Batch'a 90 były to dopiero destylaty mieszane z obu destylarni). Spora ciekawostka.]

19) Kentucky Gentleman Sour Mash / 40.0%
WB: [czekam na dodanie]
[info: Stara wersja podstawowego bourbona z destylarni Barton. Prawdopodobnie lata 1990. ]
Odpowiedz
#26
17-20ml plisss
Rób, rób, a garb ci sam wyrośnie.
Odpowiedz
#27
16,17 - również 50ml
Odpowiedz
#28
16-19 po 50ml poprosze.
na wszelki wypadek: ma ktos moze sample coli z 80-90tych? :lol:
życie jest zbyt krótkie, aby pić kiepską whisky
Odpowiedz
#29
PawelWojcik napisał(a):na wszelki wypadek: ma ktos moze sample coli z 80-90tych? :lol:

Spadłem z krzesła Wink
Odpowiedz
#30
Żeby ktoś w takich ilościach i cenach samplował Szkocję z lat 70 i 80... Wink
Poproszę jeszcze o nr 11. Niby burbon, ale destylacja w latach 50. :lol:
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości