Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kavalan Pedro Ximenez
#1
Panowie a może uda nam sie rozlać tego o to Kavalana?

https://www.whiskybase.com/whisky/76874 ... herry-cask

Dostępne 550ML

50ml - PawelWojcik

50ml - 130zl z wysyłka i buteleczka
Odpowiedz
#2
paskudnie ta butelka wyglada, ale moze w srodku jest plynne zloto...
50ml dla nauki poprosze Wink
życie jest zbyt krótkie, aby pić kiepską whisky
Odpowiedz
#3
fakt, że wizualnie słabo a do tego pudełko waży jakies 30kg... a co do zawartości to Pan Jarek Buss bardzo chwalił
Odpowiedz
#4
osobiscie mam wiecej szacunku do prostytutek niz do takich "autorytetow".
oczywiscie, ze chwali, bo jest krajowym dystrybutorem Kavalana. business is business, ale jest przeciez takie czesto zapominane pojecie jak etyka businessu. Pan Buss sam bezwstydnie pisze, ze przylozyl sie do wygranej Kavalana na WWA bedac (juz jako dystrybutor) jednym z 38 sedziow. serio:
https://m.facebook.com/story.php?story_ ... 2044518650
nigdy nie traktowalem powaznie WWA, ale teraz zwyczajnie mnie to brzydzi Sad

dla scislosci: jestem po 24 samplach Kavalana SC. IMHO trzy z nich byly wybitne(6-8/10), pozostale praktycznie nieakceptowalne (2-3/10). te trzy byly z "targow", reszta dostepna w zwyklej sprzedazy. ale... te 24 buteleczki nie byly w slepym tescie, wiec prawdopodobnie w powyzszym moja sugestia/dysonans tez mialy znaczenie.
życie jest zbyt krótkie, aby pić kiepską whisky
Odpowiedz
#5
Tomcio_007 napisał(a):fakt, że wizualnie słabo a do tego pudełko waży jakies 30kg... a co do zawartości to Pan Jarek Buss bardzo chwalił

Że główny dystrybutor na Polskę chwali, to taka średnia rekomendacja Wink
Odpowiedz
#6
znam go osobiscie kitu by mi nie wciskal a co do zawartosci jak otworzymy sie to dowiemy
Odpowiedz
#7
Ja bym jednak się nie decydował na zakup tylko na podstawie polecenia Pana Bussa. On tym handluje więc nie powiedziałby Ci, że ta whisky jest kiepska. To się po prostu jemu nie opłaca
Miałem okazję (jak paru kolegów z tego forum także) próbować tej edycji w 2015 roku na masterclass Kavalan w Warszawie. Wypadła przyzwoicie, tak jak większość Kavalanów po sherry. Tyle, że jest 5 razy droższa od chociażby single casków po sherry. Ładniejszy wazonik można kupić za 2 tys. złotych :lol:
Odpowiedz
#8
dokladnie. nie wierze temu Panu, ale wszystko, co Kalavan prezentuje na targach/masterclassach jest przyzwoite. nie daj Boze tylko kupic cos potem z "przypadkowej beczki". nie sprzedaja niczego na blendy, wiec zero selekcji maja Sad
życie jest zbyt krótkie, aby pić kiepską whisky
Odpowiedz
#9
Dzieńdobry. Ja tylko chciałem powiedzieć, że lubię czytać te "wywody" szanownej starszyzny. Dzowidzenia Wink
Rób, rób, a garb ci sam wyrośnie.
Odpowiedz
#10
PawelWojcik napisał(a):dokladnie. nie wierze temu Panu, ale wszystko, co Kalavan prezentuje na targach/masterclassach jest przyzwoite. nie daj Boze tylko kupic cos potem z "przypadkowej beczki". nie sprzedaja niczego na blendy, wiec zero selekcji maja Sad
Veto! Na ostatnim WLW na masterclassie te wszystkie nowe Kavalany nie były przyzwoite, a poprawne co najwyżej. Przy czym poprawne tak na 3-4. Generalnie jeśli Kavalan, to tylko te oryginalne Solisty (sherry, bourbon, vinho barrique, przy czym z mocnym naciskiem na tę pierwszą) mają szansę na oceny rzędu 5-6. W ogóle ciekawa rzecz - te oryginalne Solisty są najczęściej lepsze, ale też i 3 razy tańsze niż te nowe (które wszystkie są na jedno kopyto). Wink
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości