Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kilchoman
Ale, że zdrożeje o 200. Czyli plus wyjściowe około 100, daje 300 euro. Czyli podobnie jak Ardbeg, ten nowy. Ile tego było butelek?
Odpowiedz
Myślę podobnie Neptune, że na pierwszych aukcjach podejdzie do £300.00. :twisted:
Ardbega 12,000 butelek było.
Nie ma złej whisky. Jest tylko dobra whisky i lepsza whisky.
Odpowiedz
Cask Strength napisał(a):Kilchoman przygotował limitowany wypust na 10 lecie destylarni.
3000 butelek z wybranych beczek po sherry i burbonie.
Niestety dostępne tylko w destylarni od soboty 23go Maja, tj. pierwszego dnia Festiwalu Feis Islay.
Cena £88.80

Informacja z facebook'owej strony destylarni:

"As many of you know this year is our 10th Anniversary year and we are doing a special 10th anniversary bottling to mark the occasion!

The 10th anniversary release was selected from sherry and bourbon casks throughout the years of Kilchoman dating back to our very first casks in 2005. This is limited edition is just 3,000 bottles at cask strength (58.2%abv). Bottles are all individually hand numbered and will be available from Saturday 23rd.

This will be on sale from the distillery shop only and not online. The price will be £88.80.

*maximum 2 bottles per person"

Kilchoman pierwsze butle zalał w grudniu 2005 (chyba się nie mylę?), prawdziwego rarytasu należy się więc spodziewać chyba w grudniu ...
Chociaż oczywiście miło byłoby spróbować i tej butli.
Odpowiedz
trzeba sie zebrać i w przyszłym roku jechać na festival Smile parę buteleczek by sie przywiozło a i radości dla duszy wiele, tydzień kosztowania whisky na miejscu to byłoby coś !!
Odpowiedz
Jak patrzę na program festiwalu i na butelki, szczególnie na ich ilość, to jestem, hmm...
zdziwiony ich tak niewielkim nakładem Confusedhock:

http://whiskygospel.com/2015/04/05/isla ... s-summary/

W tym roku jadę na końcówkę festiwalu, żeby zobaczyć co w trawie piszczy 8-)
I mam wielką nadzieję, że uda mi się kupić kilka ciekawostek :mrgreen:
Nie ma złej whisky. Jest tylko dobra whisky i lepsza whisky.
Odpowiedz
Oj tę Lagę bym kupił. Będzie z 500 euro jak nic. :twisted:
Odpowiedz
Brałbym wszystko jak leci ;
Nie ma złej whisky. Jest tylko dobra whisky i lepsza whisky.
Odpowiedz
Cask Strength napisał(a):Brałbym wszystko jak leci ;

Ja też i to najlepiej po dwie sztuki hehehe
"coco jambo i do przodu"
Odpowiedz
Dokładnie
:twisted:
Nie ma złej whisky. Jest tylko dobra whisky i lepsza whisky.
Odpowiedz
Albo i trzy - jedna na przechowanie, jedna na sample i jedna na własny użytek.

A co do Lagi, to drobne niedopatrzenie - 24 lata, 1500 butelek, CS - jednak stawiam 700 euro po tygodniu. :twisted:
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości