Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Starka 30 YO 2016
#11
Dopisani. Zostało tylko 100 ml.
Odpowiedz
#12
Jak jeszcze jest. To i ja poproszę 50ml :-)
Pozdrawiam
Kamal
Odpowiedz
#13
Dzisiaj na fb znalazłem taką wypowiedź i ciekawy jestem jak to jest naprawdę:
To nie Starka 30-letnia tylko "Starka 30" i dokładnie nie wiadomo co oznacza liczba 30 bo w żadnych oficjalnych materiałach a także na etykiecie nie ma deklaracji wieku. A na samej etykiecie jedyna informacja odnosząca się do daty brzmi: "Przygotowana została ze starannie wyselekcjonowanych destylatów żytnich, z których to najstarszy został złożony do starzenia w roku 1959".
Odpowiedz
#14
ron napisał(a):z których to najstarszy został złożony do starzenia w roku 1959".
i zgodnie z prawem moglo go byc 1ml na beczke.
sprobujmy (!).
życie jest zbyt krótkie, aby pić kiepską whisky
Odpowiedz
#15
no to Starka „Banquet”, czy nie Starka „Banquet” w ofercie?
Odpowiedz
#16
no wlasnie nie wiadomo niestety. to, co wiem o 18-tce, to tez poczta pantoflowa (producent milczy).
nowy zarzad Statki, to albo kompletmi ignoranci, albo marketingowi fachowcy, ktorzy specjalnie budyja tajemnice/legende. zero informacji i przekaz w stylu: sprzedajemy zloto, a ty kliencie i tak to g...o kupisz i to drogo, bo my jestesmy legeda. teraz Polska! zdrozelismy o polowe przez tydzien, zobacz, zaden index na swiecie nie daje takiej stopy zwrotu z inwestycji. i.t.d. i.t.p.

no niestety smakowo z 18-tka dali czalkowicie dupy. czy zbutwiala beczka to symbol starki? jak to przedstawic w logo firmy? a moze to symbol polskiej whisky? jeszcze napiszcie, ze to polski cognac, bo bardzo tego brakuje.

a wogole: co to k...a jest? poj...o Was?? 100€/fleszka???

jaka bedzie z 30-tka zobaczymy/sprobujemy.
życie jest zbyt krótkie, aby pić kiepską whisky
Odpowiedz
#17
ron napisał(a):Dzisiaj na fb znalazłem taką wypowiedź i ciekawy jestem jak to jest naprawdę:
To nie Starka 30-letnia tylko "Starka 30" i dokładnie nie wiadomo co oznacza liczba 30 bo w żadnych oficjalnych materiałach a także na etykiecie nie ma deklaracji wieku. A na samej etykiecie jedyna informacja odnosząca się do daty brzmi: "Przygotowana została ze starannie wyselekcjonowanych destylatów żytnich, z których to najstarszy został złożony do starzenia w roku 1959".

Mam już butelkę u siebie i wszystko się zgadza – brak jakichkolwiek deklaracji wieku na etykiecie.

PawelWojcik napisał(a):
ron napisał(a):z których to najstarszy został złożony do starzenia w roku 1959".
i zgodnie z prawem moglo go byc 1ml na beczke.
sprobujmy (!).

Pewnie tak jest, co nie zmienia faktu, że destylat musiał mieć dłuższy kontakt z beczką, wyraźnie to czuć.

FILL78 napisał(a):no to Starka „Banquet”, czy nie Starka „Banquet” w ofercie?

https://www.sklep-ballantines.pl/Starka_30_YO-6815.html


Nie wiem czy kogoś zachęcę Wink na szybko moja notka:

Nos:
ostry, mocno drewniany, rozpuszczalnik, spalenizna, palony cukier, ciemna, gorzka czekolada, wiśnie, po kilku minutach przedzierają się słodkie nuty, tosty, żyto, szyszki, igliwie, piernik, po następnych kilku minutach zapach staje się wytrawny, zioła, mięta, herbata earl grey, kwaśne czereśnie.
Smak:
ostry, palący, pieprzny, spalenizna, dużo drewna, namoczone trociny, słodycz z beczek po winie, orzechy włoskie, grzyb na ścianie.
Finisz:
podmokła piwnica, klepisko, słodycz, główny finisz szybko się ucina, pozostaje delikatny posmak podmokłej piwnicy.

Zadziwiająco rozbudowany aromat, który zmienia się z czasem, niestety pełen nieprzyjemnych akcentów. Warto spróbować i wyrobić swoje własne zdanie. Ja się na razie wstrzymam z oceną.
Odpowiedz
#18
Ta wypowiedź o deklaracji wieku z fb to moja ale generalnie i tak jestem ciekawy jak to wygląda w rzeczywistości. Najlepsza opinia to swoja opinia Smile
A swoją drogą sklepikarze, moim zdaniem w dużej mierze dość świadomie, nadużywają jednak tego "YO" i "-letnia" - czyżby chcieli prześcignąć samą Starkę w marketingu? Wink
Odpowiedz
#19
@mariusz123: Twoja notka dotyczy 30-tki?
stara 30-tka byla naprawde fajna. byly te piwniczne grzybki i stare papiery (taka musi byc starka), ale stonowane, sharmonizowane z innymi aromatami. zupelnie niewulgarna w porownaniu z 10-tka, czy wspolczesna 18-tka.
życie jest zbyt krótkie, aby pić kiepską whisky
Odpowiedz
#20
Tak, notka dotyczy samplowanej butelki.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości