Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jakie porządne whisky za niewygórowaną cenę?
#1
Uważam to za bardzo ważny temat, żeby potem nie okazało się, że świeżo kupioną whisky za 500zł, z którą wiązało się ogromne nadzieje trzeba pić z colą bo nie smakuje. :twisted:

A pytanie zadaję, bo kilka typów, które bym wrzucił do tej kategorii mam (faktem jest, że nie jest ich za dużo), ale chcę szukać dalej, ewentualnie kupić kilka butelek i przede wszystkim poznać waszą opinię. Tak, waszą, bo niestety, jestem przekonany, że oceny Murray'a czy Ralfyego (Serga troche mniej), nie są zbyt obiektywne i na wiele się w tej materii nie przydadzą. Podobnie niestety sprawa ma się z ocenami z whiskybase (określone destylarnie i limitowane wypusty dostają z automatu 90+; przykładem chociażby ostatnio samplowany Lagavulin, który wcale nie jest moim zdaniem wart tych 93 punktów Wink ). Tak więc pozostaje samplowanie, kupowanie w ciemno, lub mozolne szukanie po dziesiątkach stron internetowych w poszukiwaniu ocen i jeśli w 95% są one pozytywne (rzadko się to zdarza), to można założyć, że whisky jest dobra. Z takich właśnie moich poszukiwań, wynika, że dobre powinny być np. Mortlach 16 F&F (z tej kupnem trzeba by się pospieszyć, na TWE mają na to niezłą cenę), AnCnoc 16, czy Glengoyne 21. Żadnej z nich nie piłem, jak ktoś miał tę przyjemność, to proszę o opinię. Smile
Wiadomo, że whisky whisky nierówna, więc proponowałbym podzielić je na kategorie cenowe. Piszcie co wam smakowało, porównamy i mam nadzieję dojdziemy do wniosku co nam smakuje tylko ze względu na gust, a co jest naprawdę dobre. No i jak będziecie dawać swoje typy, to nie dawajcie singlecaskowych wypustów od IB, których za miesiąc nie będzie można dostać, bo raczej mija się to z celem Wink

Kategoria prawie-za-darmo (do 200zł)
Ardbeg 10, Talisker 10, Old Pulteney 12, Glenfiddich 15 Solera, Balvenie 12 DoubleWood (tylko wersja 43%)

Tanie (200-400zł)
Lagavulin 16, Ardbeg Uigeadail, Old Pulteney 17, Aberlour A'bunadh, Glenfarclas 15, GlenDronach 15 Revival, GlenDronach 18 Allardice

Średniodrogie (400-600)
GlenDronach 21 Parliament

Drogie (600+)
Balvenie 21 PortWood CS, Glenmorangie Signet (tu się wacham, bo łycha dobra, ale za 300zł, a tu za design płaci się 700)
Odpowiedz
#2
mi Signet bardzo smakuje i wart jest tych 600 pln Wink

ale o gustach to można gadać i gadać...
Odpowiedz
#3
Neptune napisał(a):Z takich właśnie moich poszukiwań, wynika, że dobre powinny być np. Mortlach 16 F&F (z tej kupnem trzeba by się pospieszyć, na TWE mają na to niezłą cenę), )


BTW. Ja chce zamówić Mortlacha F&F z TWE. Już ugadałem się z kolesiem, który mieszka w Londynie, że mi go odbierze (tyle że przywiezie go dopiero na święta). Jeśli ktoś chciałby jeszcze coś zamówić z tej strony to można do Polski przesłać.
Odpowiedz
#4
Po ostatnich samplach, to prawie nic nie smakuje tak jak wcześniej Obecnie z wymienionych to faktycznie Parliament był za tę cenę b. dobry. I chyba tylko to się opłaca. Do tych, których nie piłem się nie odniosę, a i sam na razie nie dodam, bo moje gusta ostatnio wariują Smile
Odpowiedz
#5
Ja poproszę to samo, bo widzę że można po dwie butelki na zamówienie. Ewentualnie coś jeszcze domówię później, a kiedy byś zamawiał?
Sendilkelm - a które to sample były ostatnio takie dobre? Tongue
Odpowiedz
#6
Neptune napisał(a):Ja poproszę to samo, bo widzę że można po dwie butelki na zamówienie. Ewentualnie coś jeszcze domówię później, a kiedy byś zamawiał?
Sendilkelm - a które to sample były ostatnio takie dobre? Tongue

Do kolesia to chciałem niedługo, żeby jeszcze była Smile Jak coś chcesz to mogę poczekać.
Odpowiedz
#7
E, to nie czekaj. Ja poproszę też tego Mortlacha i tyle Big Grin
Odpowiedz
#8
Neptune napisał(a):Ja poproszę to samo, bo widzę że można po dwie butelki na zamówienie. Ewentualnie coś jeszcze domówię później, a kiedy byś zamawiał?
Sendilkelm - a które to sample były ostatnio takie dobre? Tongue

A po ile ten Mortlach?

No właśnie, ostatnio nic mi nie smakuje Sad Nawet ten Ardbog, który był dobry owszem, ale po 1 nie za tę cenę, a po 2 był bardzo zbliżony do innych Ardbegów, więc można kupić, że tak powiem tańszy zamiennik i ma się prawie to samo.
Odpowiedz
#9
45,5£
Można tylko dwie butelki na głowę Sad

Mi może nie wszystko, ale większość rzeczy, którymi zachwycałem się dwa miesiące temu już też nie smakują Big Grin
Odpowiedz
#10
Neptune napisał(a):45,5£
Można tylko dwie butelki na głowę Sad

Mi może nie wszystko, ale większość rzeczy, którymi zachwycałem się dwa miesiące temu już też nie smakują Big Grin

Taka kolej rzeczy Smile Dlatego też uważam, że trzeba zaczynać od kiepskich, żeby tę różnicę widzieć i mieć też dzięki temu większe doświadczenie.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości