Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Degustacja Whisky Legend 2016
#26
Przepraszam, za brak relacji na żywo. Ja generalnie padłem energetycznie na pysk. Taki moment w życiu.

Słów kilka na gorąco. Port Ellen całościowo okazało się whisky mocarną. O ile ja nie przepadam za ostro torfową Islay, to okazy zgromadzone na WL pokazały, że jest to naprawdę fajnie zbalansowana whisky z Islay. Niektórzy mówią, że za mało torfu w torfie, ale dla mnie dzięki temu wiele innych nut wychodzi na wierzch. Co ciekawe, myślę, że to whisky która wymaga spokoju. Wygrała 10-tka OB. Drugie miejsce wersja od Signatory. To trzecia PE signatory z podobnych beczek, które piłem i zdecydowanie najlepsza.

Z pozostałych to jeśli ktoś poluje na dobrą whisky dla pokoleń to zdecydowanie Imperial. Trudna w odbiorze, ale nie wiem czy nie najciekawsza z kolei z wszystkich była whisky chyba najbardziej unikalna w tym zestawieniu i najmniej znana - Glenury Royal.

Czy były rozczarowania - niewiem. Wiem natomiast, że daleko w tyle była St Magdalene i to już niepierwszy raz. Dlaczego? Czego ta whisky potrzebuje? Cy po raz kolejny trafiła mi się po prostu słaba sztuka z tej destylarni?

Jak wiele degustacji na moim szlaku whisky ta przyniosła kilka odpowiedzi i całą masę pytań Wink

Relacja wkrótce

p.s. Wybraliśmy też pierwszą butlę na kolejne Whisky Legend ... tę z tych legendarnych. Wink
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości