Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Whisky do picia, chwalenia się czy modlenia?
#1
Na pewno zwróciliście uwagę na ostatnie dywagacje Rajmunda na temat whisky w Szkocji. No właśnie, a jak jest z nami? Jak sami traktujecie whisky?
Wiem, że są osoby, które lubią pić i tyle, na tym się kończy, ale zazwyczaj wtedy piją oni blendy. Czy może jest inaczej? Czy ludzie wchodzący w Świat whisky (szkockie SM) zawsze brną do degustowania i wyszukiwania swoich smaków? Czy istnieją poza Szkocją ludzie, którzy traktują SM jako dobry alkohol do picia, a nie do powąchania i spróbowania tylko po to, aby wiedzieć co tam czuje i to zapisać, a już nigdy więcej się tego nie napić? Bo po co, lepiej spróbować nowej, co z tego, że była smaczna.
Można by tak jeszcze długo, ale skrócę dywagacje i poczekam na wasze opinie Smile Jeszcze tylko napiszę jak ja traktuję whisky i na jakim poziomie.

W chwili obecnej jestem na etapie chyba "wszystkiego" jeśli można to tak ująć, bo ciekawi mnie odkrywanie nowych smaków i zapachów, ciekawi mnie każda nuta smakowa, to co czują moje kubki smakowe etc. Czyli lubię degustować, ale ... whisky samo w sobie jak alkohol do picia, a nie degustacji bardzo mi smakuje. Tak jak lubię truskawki, tak samo lubię whisky. Nie uważam też, że szkoda kasy ba butelki podstawek, bo można to wylewać do zlewu. Jeśli nie chcę odkrywać nowych zapachów i smaków, a wieczór jest przyjemny, to żonie otwieram wino, a ja sączę whisky (i w tym wypadku wolę napić się Caol Ila 12yo samej niż JD z colą - jak to by niektórzy powiedzieli, że jeśli nie chcesz degustować to napij się taniego blenda z colą, bo to nie ma różnicy). Można powiedzieć, ze whisky fascynuje mnie na każdej płaszczyźnie, począwszy od picia poprzez degustację, jak i teorie wytwarzania, historia oraz nawet inwestycje (ale to bardziej z innych względów niż samo whisky, bo generalnie lubię inwestować, a przy okazji whisky maniactwa, jest szansa na dywersyfikacje kapitału).
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości