Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[Notki] Moje whiskowe odczucia.
#26
[Obrazek: Old%2BPulteney%2B21YO%2Blubiewhisky_pl%2Bwhisky%2B2.jpg]

Old Pulteney 21YO 46%

OKO: miodowa.
NOS: świeże i słodkie owoce - gruszki, jabłka, mango, odrobina ananasa i liczi. Całość polana odrobiną miodu. Dają się wyczuć te małe, okrągłe biszkopty (od których jestem w sumie lekko uzależniony Smile ). Alkoholowy akcent, to woń śliwowicy. Whisky po dodaniu wody staje się bardziej kremowo-waniliowa.
JĘZYK: w smaku whisky kontynuuje owocową opowieść z zapachu z dodatkiem balonowej gumy do żucia. Ta słodycz jest lekko pieprznie doprawiona, ale tak w sam raz i dosłownie na chwilę pojawiają się te ostrzejsze smaki. Całość jest nieznacznie tonowana przez dębowy smak. Ciekawym akcentem jest posmak niedojrzałej cytryny, który podszczypuje lekko nasze kubki smakowe.
FINISZ: średnio długi, lekko dębowy, ale co ciekawe i nie wiem skąd wyczuwam tytoń i miętę, a dokładnie rzecz ujmując posmak po wypaleniu mentolowego papierosa. Jest przyjemnie orzeźwiająco na samym końcu w związku z tym.

Whisky może nie wybitna, ale bardzo przyjemna i bardzo fajnie się ją popija. Kilka razy do niej wracałem i wracam i robię to za każdym razem z przyjemnością. Brak jej jakiejś większej złożoności, ale chyba tutaj, to akurat nie jest wielka wada, bo ukierunkowana w jedną stronę whisky daje od początku do końca pewność, że niczym się tu nie rozczarujemy. A finisz podnosi jej ocenę jeszcze bardziej Wink

OCENA: 86/100.

http://www.lubiewhisky.pl/2015/01/whisk ... yo-46.html
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości