Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Co kupić za 10k.......
#27
A poza tym jeszcze jedna myśl mi przyszła przy piątkowej szklaneczce. Inwestowanie w whisky jest przereklamowane. Jakie masz oczekiwania ? Kryptowaluty o których wspomniałeś to sposób jak sądzę na szybki zarobek jak się uda a przy whisky to już nie jest tak prosto. Weźmy na przykład takiego GD19 - kupisz za 500 - sprzedaż za 700 i procentowo to super wygląda. Ale aby miało to konkretne przełożenie to ile butelek miałbyś kupić, aby to miało sens ? Ja to widzę tak, że wszyscy tu są kolekcjonerskimi inwestorami. Kupujemy coś do kolekcji i jak rośnie to się cieszymy, a jak nie to trudno. Jak coś kupimy typowo pod inwestycje to sprzedajemy i kupujemy tą butelkę co zawsze chcieliśmy mieć, a tak "beznakładowo" się na nią dorobiło. Można też oczywiście zawsze liczyć, że jak kolekcja się mocno zestarzeje razem z nami to będzie na dokładkę do emerytury. I to już jest bardziej sensowne. Ale to są lata. Warto mieć to na uwadze zanim się wejdzie w tą zabawę. No i inwestuj/kupuj/zbieraj takie trunki, które będą w razie czego ci smakować... Takie są moje przemyślenia - może inni to widzą inaczej...
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości