Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Z butelki do beczki
#4
kwik44 napisał(a):Napisz coś więcej o tej beczce. Pojemność, stopień wypalenia, producent... Z ciekawości pytam.

Beczka jest nowa, zrobiona przez bednarstwo.eu z Pawłowianki. Po zalaniu wodą wyszło11,5l wypalona pod whiskey.

PawelWojcik napisał(a):no wlasnie... szkoda, ze nie kupiles beczki ze stalowym wkladem, lub woskowanej w srodku. inne ne nadaja sie do serwowania gotowych trunkow.
ale... jak juz masz beczke i bardzo chcesz jej uzyc na ta okazje, to:
- namocz/wyplucz ja kilkakrotnie woda zmieniajac ta wode co kilka dni. im dluzej bedziesz to robil, tym lepiej. przy okazji beczka powinna sie uszczelnic/napeczniec.
- zalej conajmniej 5% objetosci beczki conajmniej 20% roztworem spirytusu rektyfikowanego.
- poloz beczke w wilgotne (conajmniej 60% wzglednej) miejsce, jesli nie masz takiej mozliwosci, to owin ja hermetycznie folia spozywcza.
- po 5ciu miesiacach wylej zawartosc, ponownie wymocz/wyplucz kilkakrotnie woda i zalej JD7 wylacznie na czas serwowania.

No i taka instrukcja mi odpowiada mam jeszcze czas na zmiane więc moze uda mi sie sprzedać ją i kupić taką do serwowania gotowych trunków Smile
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości