Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czym jest dojrzałość w whisky?
#1
Do założenia wątku sprowokował mnie artykuł na scotchwhisky.com, w którym kilka osób z branży stara się zdefiniować czym jest dojrzałość w whisky.

Dość ciekawie ujął to Ronnie Cox: "Whisky is organic and, as such, like people – somewhat unpredictable. Can one categorically say that, on the eve of their 18th birthday, a child goes to bed and wakes up an adult?"

Zastanawiam się czy w codziennej pogoni za świętym graalem whisky, szukając głównie wśród starych edycji nie popełniamy ogromnego błędu. W teorii starsza whisky = lepsza whisky, ale szczerze, ile już razy się na tym przejechaliśmy? W potoku whisky przeciętnych coraz częściej mam wrażenie, że szanse na dobrą staruszkę są takie samie jak na dobrego youngstera lub nawet mniejsze. Nawet bardziej się cieszę kiedy trafiam na młodą whisky, która spełnia wszystkie pożądane przeze mnie elementy i znacznie wykracza poza przeciętność. Tu wracam do głównego tematu, jak w takim razie zdefiniować tę dojrzałość? Jaki wiek jest dla whisky optymalny? Dlaczego od starych whisky wymagamy wiele (może zbyt wiele?), a młode whisky często są przez nas niedoceniane?

Cały artykuł dostępny pod linkiem: https://scotchwhisky.com/magazine/featu ... in-whisky/

Zapraszam do dyskusji Wink
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości