Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Diageo Special Release 2016 premiera i degustacja
#2
Taaa... w sumie to ładne opakowania. Tyle plusów. Wink

Daniel napisał(a):Co myślicie o mało znanych Auchroisk czy Mannochmore?
I o cenach Brory i PE?

Ja myślę dużo i to nie tylko o cenach Brory i PE :evil:
Widzę, że nawet tak pospolite, coroczne właściwie wydania, Lagavulin i nietorfowa Caol Ila poszły w tym roku 20-30% w górę. 90€ za 12 letniego Lagavulina to już nie było mało (ok, dużo też nie), ale nie jest to jakieś kolekcjonerskie wydanie, żeby nagle było aż tyle drożej. Tym bardziej, że wszystkie edycje z kilku zeszłych lat wciąż można kupić w oryginalnej cenie. Caol Ila jeszcze śmieszniej: rok temu, dwa lata starsza whisky, była wydana 1/4 taniej.

Generalnie patrząc na ceny, to z tych droższych, to kupiłbym sampla tylko Auchroiska i Mannochmore'a.

A z Port Ellen to już w ogóle śmiech na sali. Rok temu, gdy wszystkie inne wydania (może poza pierwszym i najlepiej ocenianym dziesiątym) można było kupić za ~1000€, wydali 15 edycję i to z rocznika 1983, za prawie 3000€. Teraz 3500... 3 razy drożej, niż inne wydania w obecnych cenach. Czyli sampel 10ml kosztowałby jakieś 250zł. Do tego 40 letni grain - rok temu sprzedał się za 700€, to w tym roku sprzeda się i za 1000 Wink A jako wisienka na torcie, kolejny wspaniały NAS za 500€ Big Grin Odechciewa mi się bawić w te całe Special Releases. Wink
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości