Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Brora i Port Ellen do otwarcia
#15
tomash napisał(a):Problem polega na tym że sprzedaż szkockiej od 2011 roku nie rośnie więc takie ruchy jak podwajanie możliwości produkcyjnych największych destylarnii (Macsllan, Glenfiddich, Glenlivet) i ich "luzowanie" przez nowe, koncernowe superdestylarnie (Ailsa Bay, Roseisle, Dalmunach), a teraz jeszcze odbudowa "kultowych" destylarnii - które padły te trzy dekady temu bo nikt nie chciał tego pić - moim zdaniem są oznaką szczytu bańki, kolejnej tulipanowej gorączki albo, jak to nazywają Szkoci, kolejnego whisky loch.

Jeśli Indie i Chiny w ciągu najbliższej dekady nie spełnią pokładanych w tych rynkach oczekiwań to za jakieś dziesięć lat branża będzie miała rzeczywiście jezioro wiekowych maltów w beczkach.

Dla nas, konsumentów, to dobrze ale branża znów będzie cierpieć i się boleśnie restrukturyzować.

Na rynek chyba jednak trzeba spojrzeć przez pryzmat SM. I tak:
1) w USA wzrost sprzedaży SM trzykrotny na przestrzeni 12 lat - http://www.foxnews.com/food-drink/2016/ ... soars.html In the U.S., sales of single malt Scotch (which is whisky made from the product of a single distillery rather than a blend) almost tripled between 2002 and 2015, according to the Distilled Spirits Council of the United States.
2) pozostałe rynki też pokazują wzrosty - https://scotchwhisky.com/magazine/in-de ... y-shortage.

Ale nie w tym rzecz aby badać trendy rynkowe - myślę, że jedynym powodem ponownego otwarcia tych destylarni jest wyłącznie zysk i Diageo musi widzieć coś dalej - albo musi widzieć już koniec magazynów Brora/PE. Tak czy inaczej żyjemy w ciekawych czasach a jeszcze ciekawsze przed nami.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 4 gości