Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sample podstawowywch whisky dla początkującego
#1
Witajcie,

Zacznę przewrotnie. Generalnie nie lubię smaku alkoholuSmile Nie lubię tego palenia, pieczenia,cierpkości - to mi sie kojarzy głównie z wodą, ale to mi też czasem towarzyszy przy winach. Lubię piwo. Od pewno czasu pijam wina.

A co to ma do whisky? A ma to tyle że szukam sobie dobrego Single Malta na początek i to ma pokazać że chciałbym coś delikatnego, nie palącego, choć jednocześnie nie lubię mocno słodkich alkoholi. Oczywiście miałem już przygodę z whisky ale tak jak więszkość typowych Kowalskich, z blendami w stylu Jack Daniels, Ballanties, Johnie Walkier czerwony, Chivas Regal 12. Generalnie je wszystkie piłem głównie z colą, ew. spritem. No może Chivas był taki że byłbym w stanie go pić samego, z wodą. Czytałem że nic dziwnego że ludzi piją blendy w stylu Jack Daniels z colą bo to się ponoć smakowo nie nadaje do picia samego i że Jack Daniels nie umywa się smakowo do dobrego Single Malta. I stąd pojawił się pomysł spróbowania jakiegoś Single Malta żeby się przekonać czy to jest dla mnie czy nie (czy okaże się że generalnie nie trawię mocnego alkoholu i nawet takiego Single Malta będę musiał mieszać z colą aby być w stanie wypić)Smile

Poczytałem trochę więc i myślałem o Glenlivet 12, Oban 14, Dalmore 12 lub ew. jakiś najtańszy The Macallan. Trafiłem jednak na to forum i myślę że może lepszym pomysłem byłoby zamiast kupować jedną butlę za ok 200-240 zł z jednego regionu kupić kilka sampli, z różnych regionów, i popróbować różnych smaków.

Czy znalazłby się jakiś doświadczony i zaufany forumowicz, który skomponował by mi sample, najlepiej z każdego regionu (myślę głównie o Szkocji, ale jakby ktoś miał coś z Irandi czy USA czy Japonii to też chętnie spróbuję) tak bym mógł zakosztować charakterystycznych smaków dla każdego regionu?
Zakładam, że najlepsze byłyby sample 50 ml, bo to chodzi o wypicie powiedzmy jednej, dwóch szklanaczek żeby spróbować niż mieć na dłużej - oczywiście jak mi któraś podpasuje to sobie sprawię całą butlę.
A tak wogóle ile typowo leje się do szklaneczeki? 50 ml? Rozumiem, że typowo pija się w temp. pokojowej, bez lodu, bez coli, z ew. domieszką wody z w stosunku 1/3 wody do 2/3 whisky?

Żyję w Wawie, pracuję w Centrum, więc jak ktoś z Wawy to możemy się gdzię umówić na odbiór.

Z góry dzięki za wszelkie kontakty.

PS. Wiem, że są różne tematy gdzie można się zapisywać na sample. Ja jednak potrzebuję nie tylko wlania sampli do butelki i wysłania ale też kogoś kto mi dobierze (i uzasadni) zestaw tych kilku buteleczek. Na obecnym etapie nie jestem sam w stanie pozapisywać się na pojedyńcze sample u osób, które je oferują bo się kompletnie na tym nie znam.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości