Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
2-3 kwietnia Poznań Whisky Show
#34
@Bartek:
1. Tak zrozumiałem to Twoje zdanie. Zresztą jak widać nie tylko ja.
2. "Jeżeli jest taka kasa do zrobienia na festiwalach whisky, magazynach albo na inwestycjach w beczki to proponuję każdemu krzykaczowi organizację jednego z powyższych" - wytłumaczyłem, że to nie tak hop-siup Smile
3. Tak jak już napisałem festiwal a'la Limburg teraz w Polsce jest nie do zrobienia - może za 10 lat. Za małe zainteresowanie i za mało pieniędzy żeby zwróciły się koszty. Defacto jesteśmy w Polsce niszą niszy. Ile jest osób w Polsce co za 20ml whisky są w stanie wydać przynajmniej 50pln (nie chodzi mi o lanserów, tylko o pasjonatów)? Ja oceniam, że około 500. Z tego około 30% uczestniczyłoby w festiwalu. Ekonomicznie za mało. Festiwale organizują hurtownicy (którzy mają kasę na promocje tego co tam sprzedają), a nie pasjonaci. Pasjonaci sami się spotykają, nie potrzebują organizować festiwali.
Czy czytałeś recenzje z festiwali? Bo było tam i trochę pochwał i trochę krytyki. Jakbyś przeczytał artykuł po 1-wszym festiwalu, to zobaczysz, że wiele z tych uwag zostało uwzględnionych przy 2gim. Może przypadek, może nie... Limburg też nie był opisany tylko różowo. Takie zadanie komentatorów.

@menran - "A kogo obchodzi to kto organizuje festiwal ?" - osoba organizatora dużo mówi w którym kierunku pójdzie festiwal, a w tym przypadku nie mam o niej dobrego zdania.
Cieszymy się również, że w sklepach możemy prawie wszystko kupić. Ale żeby kupić "Nuts'a" muszę jechać do Niemiec, a chciałbym kupić go w Polsce. Taka analogia.
"Zawsze powtarzałem ze świat whisky wygląda troszkę inaczej. W Polsce znacznie odbiega od norm i to w złym słowa tego znaczeniu. I Wy to tylko potwierdzacie wpisami na tym forum." - to widocznie nie wiesz jak wygląda w Niemczech. Nasze dyskusje to malutki pikuś z podziałami i kłótniami, jakie tam są.

@ron
"A co do pkt.3 to z tego co rozumiem Pan X wciska jakieś swoje wynalazki za wygórowane pieniądze za pomocą marketingu wszelkiej maści" - dokładnie
"Ty nie będziesz przecież jego klientem z wymienionych względów." - dokładnie


Jeszcze co do samego festiwalu. Poczytajcie komentarze na facebookowym profilu. Trzykrotnie przekładana data...jak dla mnie mało profesjonalnie.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości